בי"ס קשת

בית ספר "קשת" 
הינו בי"ס יסודי יחיד בישוב כפר ורדים.  מאז היווסדו פועל ביה"ס בשיתוף עם קהילתו.

הסביבה  האנושית של ביה"ס – מורים, תלמידים, הורים וקהילה – מאופיינת במעורבות ואכפתיות. מעורבות זו תרמה להתפתחותן של תכניות העשרה ותהליכים לימודיים, חברתיים משמעותיים

בבית הספר היסודי לומדים קרוב ל-500 תלמידים בכיתות א'-ו'. בית הספר מדגיש את החינוך הסביבתי והחינוך הקהילתי, תוך מעורבות רבה של ההורים והקהילה.

טלפונים : 9574171

אתר בי"ס קשת

שנת הלימודים תשע"ה הבאה עלינו לטובה מביאה איתה התחדשות רבה.

בית ספר קשת התחדש במראהו מן המסד ועד הטפחות.  מערכת התשתיות, צביעה תיקונים , שיפוצים ,ציוד וריהוט חדש. מחצר בית הספר הוסרו מפגעים מסוכנים , נשתלו עצים חדשים , פינת החי שופצה ,נצבעה ומוכנה לקלוט חזרה את בעלי החיים. עוד לא תמה המלאכה ולפנינו יש עוד משימות שיפוץ והתחדשות אך  צעד צעד נשלים את המלאכה בעתיד.  

כל מי שמבקר בבית ספר עיניו רואות  כי הילדים, הצוות והקהילה כולה קיבלו  תמורה משמעותית להשקעה. זה המקום להוקיר ולהודות  למר סיון יחיאלי,  לחברי המועצה , לורד אמר, לציון דרור ולעוד רבים וטובים  שעשו ימים כלילות לפני ומאחורי הקלעים על מנת להביא לתוצאות הנפלאות ולעמוד בלוח הזמנים .

בבית ספר "קשת" ילמדו בשנת הלימודים הבאה 535 תלמידים רובם הגדול מכפר ורדים אך ישנם גם תלמידים מהסביבה. כמו כן ישנם 60 אנשי צוות חינוכי , מטפלים ומנהלה.

לשנת הלימודים הקרובה  הוגדרו יעדים פדגוגיים, העיקרי שבהם הוא  להפוך את הלמידה למשמעותית הלכה למעשה. וכבר התחלנו ביישום היעד ,  הצוות החינוכי השתלם במודל למידה המכונה "דיאלוג יצירתי".  התלמידים לומדים במודל זה בקבוצות קטנות  למידה חקרנית ,משמעותית וחווייתית, תוך בניית הידע שלהם בדרך של חשיבה ביקורתית, יצירתית ורפלקטיבית. עוד רוכשים התלמידים מיומנויות נוספות ומגוונות כמו עבודת צוות,  מיומנויות של חקר,   יצירתיות ועוד.  בסופו של תהליך החקר מתקיים שיתוף חגיגי בידע ובתוצרים ב"בימת שיתוף" של ההורים והלומדים האחרים .

בסוף שנת תשע"ד התמנתה סגנית מנהלת חדשה  -  אתי בלזר המחליפה את יונית גבע שתכהן כיועצת בית הספר וכן מנהלנית חדשה  -  עינב אוחיון . בהזדמנות זו תודה ליונית על עשייתה המשמעותית כסגנית לאורך כל השנים ובהצלחה רבה לכל הנכנסות לתפקידן. עוד התחדש צוות קשת במספר מורים חדשים וגם להם נאחל קליטה מהירה ומוצלחת.   

לסיום – הקיץ שחלף היה קיץ טעון , סוער ושונה בכל היבט לכל תושבי המדינה מדרום ועד צפון.

אמנם לא חווינו ביום יום את רעם התותחים אך ליבנו ומחשבותינו היו עם ילדי ותושבי הארץ כולה והדרום בפרט.

מי ייתן ונדע ימים של שקט , אחדות ואחווה לא רק בימי מלחמה. ושנת לימודים גדושה בעשייה , למידה, הנאה וסיפוק.

                                                                                                             שלכם

ענת שוורץ

מנהלת בית ספר "קשת"

אתר פיקוד העורף