בי"ס קשת

בית ספר "קשת" 
הינו בי"ס יסודי יחיד בישוב כפר ורדים.  מאז היווסדו פועל ביה"ס בשיתוף עם קהילתו.

הסביבה  האנושית של ביה"ס – מורים, תלמידים, הורים וקהילה – מאופיינת במעורבות ואכפתיות. מעורבות זו תרמה להתפתחותן של תכניות העשרה ותהליכים לימודיים, חברתיים משמעותיים

בבית הספר היסודי לומדים קרוב ל-500 תלמידים בכיתות א'-ו'. בית הספר מדגיש את החינוך הסביבתי והחינוך הקהילתי, תוך מעורבות רבה של ההורים והקהילה.

טלפונים : 9574171

אתר בי"ס קשת

27/12/15

 

בחודש פברואר בטו בשבט נחלק תעודות מחצית ונסיים באופן רשמי מחצית ראשונה של שנת תשע"ז, עד אז נשתף בעשייה החינוכית העמוסה שנעשית בבית הספר בתחום החברתי והלימודי.  אז מה היה לנו -

טיולים – תוכנית הטיולים של בית הספר ייחודית ומלאה בטיולים לאתרים ברחבי הארץ.

מדי יום שני יוצאת אחת משכבות בית הספר לטיול בסביבה הקרובה או הרחוקה . לכל הטיולים ישנה הכנה והערכות מראש. הילדים נהנים מאוד , מכירים את הארץ , שומעים סיפורים, וחווים חוויות לימודיות וחברתיות .

 

מפגשי גיל הזהב – גשר רב דורי -  ילדי שכבת ג' נפגשים במהלך השנה  עם ותיקי הישוב במועדון גיל הזהב לפעילויות משותפות , בילוי זמן איכות בנעימים , לאחרונה ציינו יחד את חג החנוכה במסיבה משותפת מהנה ושמחה לכולם .

טקס חנוכה - שהובילה שכבת ד' התקיים ביום ראשון הוציא אותנו לחופש באור גדול  ובמסר – האירו מעצמכם וגם תזכו מאורם של אחרים.

מצעד הספרים - רחל קרסו רכזת שפה וילדי ועדת ספריה ציינו את פתיחת מצעד הספרים השנתי ביום שישי בחגיגיות רבה , הילדים נכנסו לכיתות , הציגו קטעים שונים מספרי ילדים, סיקרנו , המליצו  ועודדו את הילדים לקרוא מתוך רשימת הספרים המומלצת.  במהלך השנה תלמידי כיתות ה' – ו' מתבקשים להגיש יומני קריאה על ספרים שונים שהם קוראים.

במסגרת סל תרבות צפו תלמידי  א- ב בהצגת הזמיר ותלמידי ד- ו נפגשו עם המאייר והסופר יוסי אבולעפיה שעניין אותם בהומור ובאיורים בעבודתו המיוחדת.

דיאלוג יצירתי  למידת חקר -  חלק משכבות בית הספר כבר החלו את עבודת החקר שלהם  על כל שלביה  בסביבת חשיפה , בשאילת שאלות חקר  וחיפוש המידע . במסגרת הנושא השנתי – ירושלים חלק מהשכבות בחרו נושא זה כנושא החקר. נאחל לכולם למידה מעמיקה חקרנית מהנה ובעיקר מעשירה.

פעילות תלמידי שכבת ח'  - ביום רביעי  21/12/16 במסגרת מחוייבות אישית הפעילו תלמידי שכבת ח' את ילדי כיתות א', ב' ד' במגוון פעילויות ומשחקים . היה שמח ומיוחד לראות את בוגרי בית הספר חוזרים בתפקיד של מדריכים / מורים צעירים הם עשו זאת באחריות ורצינות רבה.

קבלת תורה כיתות ב'  - שכבת ב' קיבלו את ספרי התורה בבית הכנסת בשמחה רבה ובהתרגשות . כמידי שנה  הרב גולדפארם  הנחה והוביל את הטקס בחגיגיות רבה לקול שירת הילדים וההורים .

ימי הורים  - באמצעו של חודש דצמבר התקיימו שיחות הערכה ומשוב ,  שיחות אלו מאפשרות לילד, להורה ולמורה לשבת לדיאלוג קצר, למקד יעדים ולעדכן בהתקדמות לימודית וחברתית בכיתה ובבית הספר.

ביס ספר תאום  קינג דיויד -  בחודש נובמבר ביקרה אותנו נציגת משלחת בית הספר התאום שלנו במנצסטר , היא השתתפה בשיעורים שונים ואף לימדה שיעור אחד. כמו תמיד השיח החינוכי המתפתח מעניין ומעורר חשיבה.

בחירות מועצת תלמידים – חודש נובמבר כולו צוין בסימן חודש מעורבות חברתית וסובלנות , ילדים בשכבות ד- ו הציגו מועמדותם למועצת התלמידים וכל ילדי בית הספר התנסו בבחירות בהתאם לגילם. מועצת התלמידים גובשה ופעילותם יצאה לדרך עמוסה בתוכניות .

 

 

 

27.12.15

  

 

חוג העשרה בשחמט נפתח בבית הספר קשת בכפר ורדים, בהנחיית השחמטאי הוותיק פנחס ברודצקי.

בחוג השחמט משתתפים בשלב זה תלמידי כיתות ה'-ו', תלמידי קשת, והוא נערך בימי ראשון בין השעות 8-10 בבוקר.

התלמידים שהצטרפו אל החוג לומדים בשלב הראשון את חוקי המשחק, ובהמשך ילמדו את התיאוריה של השחמט. בין לבין ישחקו ביניהם התלמידים במשחקי שחמט, כאשר בשלב זה הדגש אינו על הפן התחרותי כי אם על הערך הלימודי בכל משחק.

פנחס ברודצקי, במקור שחמטאי תחרותי ממועדון גבעתיים, הפעיל חוג העשרה דומה לפני כ-12 שנים, ונרגש לפתוח את החוג הראשון בכפר ורדים. כיום הוא מודה לראש המועצה, סיוון יחיאלי, ולמנהלת בית הספר, ענת שוורץ, על נכונותם להשקיע בחוג ההעשרה החדש.

"עבור הילדים זהו כלי לחיים שישמש אותם גם בתחומים אחרים, אסטרטגיים וטקטיים, וכן בפיתוח חשיבה סיסטמתית", אמר ברודצקי. "אני מאמין שנמשיך במפעל הזה עם ילדים נוספים במחצית השנייה של שנת הלימודים. על פי ההענות, החוג יתרחב ויהפוך בעתיד גם לתחרותי".

ראש המועצה המקומית, סיוון יחיאלי: "חוגי ההעשרה המוצעים לילדי בית הספר "קשת" מהווים תוספת איכותית למערך החינוך בכפר, ולחוויית הלימוד של ילדי בית הספר. זו הזדמנות מצויינת להודות לענת שוורץ על עבודתה המקצועית והמסורה בבית הספר ותודה גדולה לפנחס ברודצקי היקר מאוד, המקדיש מזמנו בהתנדבות מלאה כדי ללמד את הילדים את המשחק החשוב הזה.מעורבות הקהילה בפעילות בית הספר יחד עם מעורבות בית הספר בחיי הקהילה הם אלו שהופכים אותו למוסד כל כך מיוחד ומבוקש באזור, והלוואי שנצליח לשמור על ייחוד זה לאורך שנים קדימה".