תיכון 6 שנתי אמירים

בית הספר "אמירים" - ע"ש אמיר ברם ז"ל

אמיר ברם ז"ל הוא תלמיד בית הספר שנהרג בתאונת דרכים כשרכב על אופניים באימון ספורט

אוכלוסיית בית הספר מורכבת מתלמידים הבאים מכפר ורדים ומישובי הסביבה בגילאי חטיבת ביניים. רוב המורים הם תושבי הכפר אך ישנם המגיעים מנהריה, כרמיאל, מעלות והסביבה. מנהלת החטיבה: שרון בינדר.

בית הספר שלנו מגדיר את עצמו: קהילתי, מלמד, מחנך, קשוב ומשתף ומתאפיין ביחס אישי ואנושי לתלמידים, עם מגמה לרמה גבוהה בלימודים.

בי"ס חטיבת הביניים נחשב ככיתות המשך של ביה"ס היסודי "קשת".

מבנה בביה"ס תשעה חדרי לימוד, שתי כיתות הקבצה, שלוש מעבדות, יחידת "מרכז למידה" , חדרים לחיזוק ליקויי למידה במתימטיקה ובאוריינות, יועצת.

כיתת מחשבים – שבה 16 מחשבים ברשת.

גלריה המשמשת לתזמורת ילדי הכפר ומבואה המשמשת כמקום התכנסות שיכבתית, בכניסה לבניין בית הספר. מקלט ספורט ואגף מנהלה הכולל חדר מורים, חדר רכזות, חדר אחות, מנהלת ומזכירות.

חינוך חברתי גם השנה "מנצחת" על החינוך החברתי רבקה לוינגר. מפעילה את התלמידים והמורים באירועים סביב מועדי השנה ואירועים ערכיים.

בית ספר כתו"ם – בית הספר הצטרף השנה לתוכנית מחשב כתו"ם. בשיתוף עם המינהל למדע וטכנולוגיה, משרד החינוך מחוז צפון, המועצה המקומית כפר ורדים,הורי התלמידים בכיתות כתו"ם; המורים ומכון דוידסון לחינוך מדעי.

 

את סדר ט״ו בשבט השנה בחרנו לקיים בצורה קצת אחרת, זאת לאחר חשיבה מעמיקה של חברי מועצת התלמידים ב"אמירים".במהלך הדיונים בנושא חשבנו כיצד ניתןלהפוך את היום למשמעותי. היה לנו חשוב לצאת מאזור הנוחות שלנוולפעול מתוך קבלת השונה וכיבוד האחר. לכן החלטנו שאנו רוצים לקיים את סדר ט"ו בשבט עם אנשים בעלי מוגבלויות שונות. יזמנו פגישה עם הנהלת המארג שבאה לקראתנו בשמחה רבה ובאהבה, דבר שעודד אותנו להמשיך בעשייה החברתית ולפעול במרץ לקראת הגשמת הפעילות.

יום הפעילות הגיע ואנחנו קידמנו אותו בהתרגשות בה – הנה יוצא לדרך הפרויקט החברתי הראשון שלנו!

כשנכנסנו לארגן ולסדר את מגשי הפירות היבשים המסמלים את ערכיו היפים של חג לאילנות, נכנסו אורחנו לאולם המאר"ג כשהם נלהבים ונרגשים לקראת הפעילות. ניצוץ בעיניהם, צורך עז בהשתייכות,שיתוף ברגשות חמים של אהבה אין סופית,רצון לחבק, לנשק, לאהוב, לרגש עד דמעות, כל אלו הם רק קצת מהתכונות המאפיינות את המלאכים שופעיהאור ושמחת החיים שפגשנו במקום. בני כל הגילאים מצעירים ועד למבוגרים, מכל קשת העדות שיש בארץ: דרוזים, נוצרים, מוסלמים, יהודים .. כולם רוצים לחגוג את חג האילנות של המדינה האהובה עליהם, לשיר ביחד שירי ארץ ישראל ולרקוד לצלילי ה"מקרנה"האהובה.

בסוף הפעילות נודע לנו, כי לילדה מקסימה בשם ריהאם יש יום הולדת, היא מרותקת לכיסא גלגלים מיוחד המותאם לה באופן מיוחד. כיבינו את האורות ושרנו לה שירי יום הולדת מרגשים. השירים הללו והעוגה מלאת הזיקוקים, שהדלקנו עבורה, האירו את עיניה בניצוצות של שמחה ואושר. כולם עמדו על רגליהם ושרו לה באהבה.  הרגשנו שהרבינו אהבת חינם. למדנו שאפשר לחיות ביחד. לחגוג את חגי ישראל עם אנשים שהם טיפה שונים מאיתנו, אנשים מדהימים , שאפשר רק ללמוד מהם דברים חדשים, שלא תמיד אנו מייחסים להם חשיבות בשגרה הלחוצה היומיומית של חיינו. אנחנו רוצים להגיד תודה, תודה לכם אנשים מדהימים ומיוחדים על שנתתם  לנו הזדמנות להכיר אתכם מקרוב, ללא מסכות וללא תנאים, ובעקבות זאת,זכינו לאהבה שריגשה אותנו עד דמעות.

 

 כתב: ניב פיבושביץ, כיתה יב

 

 

יום ספורט בחטי"ע ב"אמירים"

כתבו: שירן ונטורה וגלעד כהן, צוות חנ"ג

המחצית הראשונה של שנת הלימודים תשע"ז תמה ונשלמה לקראת סוף ינואר 2017,

ואנחנו ציינו אותה בין השאר גם בפעילות ספורטיבית של התלמידים והתלמידות, במסגרת יום ספורט בחטי"ע של "אמירים".  

צוות החינוך הגופני של ביה"ס, גלעד כהן  (שאנו מברכים אותו מכאן על הולדת התינוקת החדשה) ושירן ונטורה בשילוב עם רכזי

השכבות, צוות מחנכי הכיתות והמורים מקצועיים – כולם נתנו יד להצלחת הפעילות.   

 הפעילויות התקיימו במקביל במרחבים פתוחים (מגרשי הכדורגל והכדורעף) וגם בפינות מסויימות בתוך בית הספר.

התלמידים של כל אחת מהכיתות  הגיעו לבושים בחולצות בצבע שבחרו מראש והביאו עימם שלטים לאירוע.

הפעילויות כללו טורנירים במקצועות שונים כגון: משחקי כדור קבוצתיים גדולים- כדורגל וכדורעף לבנים, כדורשת לבנות. בנוסף,

נציגים מכל שכבה/כיתה השתתפו במשחקי פינג פונג, הורדות ידיים, ריצת זריזות וקפיצה למרחק מהמקום.    בתום פעילות ספורטיבית נעימה ועשירה, 

חולקו גביעים, מדליות ותעודות הערכה לזוכים במקומות הראשונים בתחרויות.        

יום הספורט מאחד ומגבש את  תלמידי הכיתה/השכבה ומשפר את הקשר בין המורים לתלמידים.

בנוסף לכך הוא מקדם  קיום פעילות ספורטיבית ותחרותית הוגנת המהווה אתנחתא והנאה לכלל התלמידים והמורים המעורבים בה.            

   אנחנו כבר מחכים לפעילות הבאה!

 

 

 

במסגרת פרויקט "שורשים" יצאנו, כלל תלמידי שכבת ז' והמחנכות , ביום א',  29.1.17,לסיור חוויתי בגשר.ערכנו "מסע בזמן", נחשפנו למורשתם של אנשים בעלי

עוז רוח, הכרנו את סוד חזונם של חלוצי קיבוץ גשר ו"האיש והאגדה" פנחס רוטנברג,

שצלחו באומץ אתגרים מורכבים וקרבות קשים, כנגד כל הסיכויים, בחתירה להגשמת חלומם.

במהלך הסיור צפינו במייצג "חווית נהריים" – מייצג אורקולי ענק, מדהים ומרגש על האיש והחזון- פנחס רוטנברג ומפעל החשמל ההידרו-אלקטרי שהקים.

כמו כן צפינו גם בסרטון מולטימדיה, שדרכו הכרנו את סיפור הקרב ב"גשר הישנה" במלחמת העצמאות, ותצפתנו על הגבול בין ישראל לירדן.

הסיור כלל גם סדנת ODT מהנה, ובה התלמידים למדו בדרך חווייתית את החשיבות הרבה של שיתוף פעולה בביצוע אתגרים העומדים בדרכם.

למזלנו השמש האירה לנו פנים, והראות הייתה מעולה, כך שזכינו לראות גם את פסגת הר החרמון המושלג.

חשוב לציין, שהתרשמנו ממה שחווינו ואף הרשמנו את אנשי הצוות במקום, שהיו מוקסמים מהתלמידים המנומסים  והסקרניים שלנו.

אנו מקווות שהסיור יהווה מקור של השראה בהמשך דרכם של תלמידנו הצעירים!

 

כתבה: ליאת לביא רכזת שכבת ז

 

 

 

 

כתבה: סיגל לנגה, רכזת ערבית

 כמיטב המסורת נפגשנו ביום שישי קריר אחד במסעדת "אל אמיר" לארוחה שהתנהלה כולה על טהרת הערבית -

החל מהזמנת המנה, בקשות מיוחדות, ועד להזמנת החשבון והתשלום....

היה טעים ומהנה, ומאוד מלמד....!

השתתפו תלמידי יב', נורמה וסיגל.

מצ"ב כמה תמונות מהאירוע:

 

כתבה: גל מגד, רכזת אנגלית

 

במסגרת עידוד קריאת ספרים באנגלית בבית ספר "אמירים", החלטנו לשמוע את תלמידי שכבה י"א מספרים על הספרים שקראו, אבל בבחרנו לעשות זאת בפורמט מיוחד, קצת שונה, מעניין ומהנה.

צוות אנגלית פתח מעין בית קפה-מועדון ספר בגלריה שבבית הספר, בו סיפרו התלמידים זה לזה על הספרים שקראו, התכבדו בעוגות מעשה ידיהם, שתו משקאות חמים, והעבירו את הזמן בנעימים.

התלמידים התחלקו לזוגות על פי בחירתם. כל אחד מהם בחר משימה אחת מתוך התפריט שהוגש להם והכתיב את המשימה לבן/בת זוגו. כששני בני הזוג סיימו לספר על בחירתם, כל אחד מהם עבר לשבת עם בן זוג אחר ובחר משימה נוספת. סך הכל היה עליהם לענות על שלוש משימות מתוך התפריט.

כל התלמידים, ללא יוצא מן הכלל, עבדו בצורה נהדרת, תוך מוטיבציה והנאה רבה. במקביל, חברות צוות המורות לאנגלית,  טרחו סביבם, הגישו להם עוגות ומשקאות ואף סייעובמקרה הצורך.

לסיכום ניתן היה לראות ולשמוע,שהתלמידים והמורים יצאו מאושרים ומסופקים מהלמידה האחרת שחוו.

 

מצ"ב כמה תמונות מהאירוע:

 

 

 

ביום שלישי 24/1, נסעתי עם תלמידי מדעי המחשב של שכבה י' בתיכון "אמירים"


לביקור בחברת "גוגל"במת"מ חיפה.

מטרת ביקורים מסוג זה היא להפגיש את התלמידים עם מהנדסים מהתעשייה, לשמוע מהם על פרויקטים ועל טכנולוגיות חדשות שבהם הם עוסקים ולקבל מהם מידע על מהלך הקריירה שלהם. ביקורים מסוג זה יוצרים הנעה פנימית גבוהה מאוד אצל התלמידים לבחור מקצועות הנדסיים ולשפר את הישגיהם בכל המקצועות שלהם בבית הספר.

הביקור שארך כשעתיים נערך במרכז הפיתוח של גוגל ישראל במת"מ חיפה.

עם הגעתנו, קיבל אותנו בברכה אחד ממנהלי הפיתוח של המרכז, מר שריף מוגראבי, שבתחילה הציג את מהלך הקריירה האישי שלו, נתן סקירה מקיפה על חברת גוגל ולאחר מכן התמקד בפרויקטים העכשוויים שבהם עוסקים הצוותים במקום, בהם תוך ניהול שיח פורה עם התלמידים ודיון איך הם עצמם היו פותרים בעיות טכנולוגיות שבהן נתקלו המהנדסים.  

לאחר הפסקה מפנקת של מתוקים ושתיה, נערך מפגש פתוח של שאלות ותשובות עם צוות של שלושה מהנדסים מהחברה, שבה התלמידים שאלו שאלות שהעסיקו אותם בנושאים טכנולוגיים וגם בנושאים מנהליים ("איך מתקבלים לעבוד בגוגל..." ועוד.).

החלק האחרון בביקור היה הצצה מרשימה מאוד במרחבים השונים של משרדי החברה: פינות העבודה המאובזרות, אזורי המנוחה המפנקים (כורסאות מסג'..) ומתקנים שונים לפעילות מרעננת כמו ביליארד, חדר כושרועוד הרבה אחרים.

במהלך כל הביקור והנסיעה התלמידים התנהגו למופת, גילו מעורבות, שאלו שאלות ענייניות ובעיקר - מאוד נהנו.

 מאת דניאל בואנוס, מרכז מגמת מדעי המחשב  ב"אמירים"

מצ"ב תמונות מהביקור

 

 

 

 

במהלך החודש האחרון יצאו כל תלמידי  מגמת האמנות של תיכון "אמירים"  מכיתות י'-יב', ליום אמנות בתל אביב. החלק הראשון של היום הוקדש לסיור בגלריות לאמנות עכשווית, בשד' רוטשילד. בגלריית "זומר" צפו התלמידים בעבודת הווידאו- ארט המצוינת של האמן גיא בן נר ודרכה התוודעו למדיום אמנותי עכשווי  זה.  בהמשך הסיור התארחה המגמה בגלריית "רוטשילד", בתערוכת ציוריה של האמנית אן בן אור. התלמידים פגשו את האמנית בתערוכתה ואף זכו לקבל הסבר מפיה על טכניקת הציור הייחודית שלה.

החלק השני של היום הוקדש לסיור "גרפיטי" ברובע בתי המלאכה של שכונת פלורנטין. התלמידים יצאו למסע ייחודי, חוויתי ואמנותי  ברובע, שבו בתי - המלאכה הישנים מיועדים להריסה. קירות הסמטאות הצרות, של הרובע,  מכוסים בציורי גרפיטי רבי סגנונות, שהפכו חלק בלתי נפרד מהנוף של השכונה, מעין גלריה פתוחה. הציורים מבטאים מחאה חברתית ופוליטית,  נגד שינוי פניה של השכונה, שחלקים ממנה עומדים לפני הריסה. הסיור העלה לדיון את משמעות הבחירה ליצור במרחב הציבורי ואת השאלה בדבר יכולתה של האמנות לחולל שינוי.

 מאת שרית פולס, רכזת מגמת אמנות ב"אמירים"

מצ"ב תמונות מהסיור

 

 

 

 

בתיכון אמירים, התקיימה ביום רביעי ה18.01.17פעילות שוברת

שיגרה בשם "המירוץ לציון" בניצוחן של גלית פוקס לוי ורוני זאדה.

המירוץ התקיים במתחם בית הספר והיה רב שכבתי, השתתפו בו תלמידי מגמת מדעי החברה משכבות י- יב.
אומנם השם"המירוץ לציון" עלול להוליך שולל ולכווןאת השומעים  לחשוב שהמטרה היא הציון,אך למעשה המירוץ עצמו נועד לאפשר לתלמידי המגמה להיות מוערכים לא רק באופן המסורתי על פי מבחן או עבודה כתובה, אלא לאפשר להם לקבל הערכה חלופית תוך ביטוי היכולות היצירתיות שלהם ויישום החומר הנלמד.
המטרה העיקרית במירוץ הייתה לאתגר את התלמידים בהתנסות של עבודה בקבוצות, חקירת נושא ובניית משחק לימודי בו ישתתפו שאר תלמידי המגמה.
מטרה נוספת הייתה ללא ספק השאיפה ליהנות מהתהליך: מהדרך וממירוץ נושא פרסים, שיתגמל את המשתתפים על עבודתם הקשה.
כדי לנצח היה על התלמידים ועל התלמידות להביא לידי ביטוי את הידע שרכשו במגמה בזמן המהיר ביותר.

מתוך בדיקת המשובים ניתן לראות שהמטרות שלנו הושגו במלואן!

 

מצ"ב תמונות מהפעילות: