ארועים במועדון הזהב

מועדון הזהב

 

יום רביעי, 6.9.2017 שעה 18:30

הרצאה בנושא: הביאנלה לאומנות  מרצה: אלה אלתר

הביאנאלה לאומנות בוונציה מתקיימת כל שנתיים . היא אחד מאירועי האמנות החשובים ביותר המתקיימים בתחום זה בעולם. זהו אירוע גרנדיוזי המתפרס על כל העיר , בארמונות, כנסיות במבנים פרטיים ובחוצות . פסטיבל אמנות זה נמשך חצי שנה ,מחודש מאי עד אוקטובר.

אלה אלטר , אמנית, תספר על התרשמותה האישית ותעניק גם טיפים פרקטיים לאלה המעוניינים לקפוץ לוונציה.

הרצאה מחולקת לארבעה חלקים:

1. מבוא - על הביאנאלה בכלל ועל מיקומה של ישראל .

2. השנה אמנים רבים יצרו עבודות הפונות לכל החושים, חוש הראיה, הריח, השמיעה ואפילו חוש הומור... עיקר ההרצאה עוסקת בנושאים אלה.

3. מקומו של הנרטיב -הסיפור, בתערוכות  של ניו זנלד וארגנטיה.

4. דמיין הירסט התופעה והמופע הגרנדיוזי:"הפנטזיה התת-מימיתשל דמיין"

משך ההרצאה: שעתיים, בשני חלקים, עם הפסקה לקפה ועוגה

מחיר: 20 ₪

  17 / 9/ 6  יום רביעי   שעה 00 :10 – 00 :11  בבוקר  פעילות גופנית

  לגיל השלישי עם ענת ון-טרינן בוגרת "וינגייט" ומומחית לפעילות גופנית למבוגרים.

שעה 11:00

הכניסה חופשית

"קפה בוקר"- רחל ברניס ,ענת ון טרינן ,אסתי פלסיוס,מיכל ויינטראוב

,בס דייוויס  

יום שישי, 8.9.17 שעה 11:00הרצאה

 

הסיבות האמיתיות לבעיות גב וצוואר וטיפים לתיקון מהיר

יציבה נכונה היא הנושא הנחקר רבות בעולם האורטופדיה.

קים קשר בין יציבה לקויה, בעיקר אצל מבוגרים, לכאבי גב, ירידה בתפקוד היום יומי ואיכות החיים.

דר' חגית ברדיצ'בסקי מתמחה וחוקרת טיפולים חדשניים לבני נוער ומבוגרים עם ליקוי יציבה וכאבים הנוצרים עקב כך. בזכות עבודתה והתמחותה היא נקראת להרצות בפני קהילת הרופאים והמנתחים האורטופדיים בעולם ומקפידה שלא להזניח וללמד את האוכלוסייה הכלית גם כן. בזכות כישרונותיה הטיפוליים, מצליחים מטופליה להוריד את כמות תרופות משככי הכאבים ולהימנע מזריקות וצורך בניתוחים.

דר' חגית ברדיצ'בסקי, פיזיוטרפיסטית. מתמחה בשיטת מקנזי לטיפול בבעיות גב. מורה מוסמכת לשיטת שרוט לטיפול בעקמת ובעיות יציבה מטעם בית הספר של דר' מנואל ריגו.

משך ההרצאה: 90 דקות.

הכניסה חופשית

ועד מועדון הזהב

יום רביעי, 13.9.2017    טיול חודש ספטמבר

 

ביוזמת המשרד לשוויון חברתי והרשות לפיתוח הגליל

למערב ארץ בנימין

מחיר מסובסד למשתתף: 50₪ בלבד !

הטיול מופעל באמצעות עמותת "משקפת" ומועדון הזהב כפר ורדים.

סיור חוויתי בנופים עוצרי נשימה, אתרים הסטוריים וחקלאות פורחת.

מסלול הסיור למערב ארץ בנימין

קברות המכבים  סמוך לכביש 443 ובהמשך סיפור העיר "מודיעים".

תצפית מהישוב נעלה לעבר חבל מודיעין ושחזור עלייתם של החשמונאים בעת המרד מהמישור להרי גופנא התלולים ולעבר אתרי הקרבות של יחידה 101 בשנות החמישים.

חורבת חובלתא בנווה צוף– שרידים ארכיאולוגיים מכפר יהודי קדום בימי בית שני, באתר שרידי מקווה טהרה, מקבץ קברים החצובים בסלע ועוד.

גבעת היקבים- אתר ארכיאולוגי מיוחד במינו בו שרידי בתי בד מהקדומים בעולם ומערכת בת עשרות יקבים תת קרקעיים.

 תצפית חרשה עם נוף פנורמי מרהיב לכיוון מערב ולכיוון מזרח. סיפור החקלאות העברית המקומית והאזורית.

גוש טלמונים  תיאור והסבר על המעיינות מהטיפוס האופייני להרי גופנא, עצי דולב ותחנות קמח קדומות והנחלים שבאזור.

 07:00 - יציאה ממועדון הזהב כפר ורדים.

ארוחת צהריים עצמית במקום נוח, תרבותי ונעים.

התשלום- נא לשלם בהקדם לאחת מחברות הוועד.

לפרטים: נורית גלעד , 054-4957806  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

                                                                       

                                                                                                                                               

    17 / 9/ 13   יום רביעי   שעה 00 :10 – 00 :11  בבוקר  פעילות גופנית

  לגיל השלישי עם ענת ון-טרינן בוגרת "וינגייט" ומומחית לפעילות גופנית למבוגרים.

11:00

 

"קפה בוקר"- רחל ברניס ,אסתי פלסיוס מיכל ויינטראוב,בס דייוויס 

                שנה טובה           

          

17 /9/ 27   יום רביעי   שעה 00 :10 – 00 :11  בבוקר  פעילות גופנית  לגיל השלישי 

עם ענת ון-טרינן בוגרת "וינגייט"   ומומחית לפעילות גופנית למבוגרים.

שעה 11:00    הכניסה חופשית

"קפה בוקר"- רחל ברניס ,אסתי פלסיוס מיכל ויינטראוב,בס דייוויס 

חודש טוב

מרגיט,רחל, נורית עליזה וטובה

 

סדרת הרצאות על יפן

5.7.17  שעה  18:30:  הרצאה שלישית : התרבות החזותית של יפן: מזן בודהיזם ועד עיצוב; מקרמיקה ועד אדריכלות; מקומיקס ועד הפרזנטציה של אוכל .

 12.7.17 שעה  18:30: הרצאה רביעית :  מתקופת אדו ועד 1854 - תחילת הבידוד הגדול, חיי היום יום באדו, אומנות וג'פוניזם והאירוע שיכריח את יפן להיפתח לעולם.

26.7.17  שעה  18:30: הרצאה  חמישית: נושאים נבחרים ביפן העכשווית: התבוננות רב - תחומית על יפן היום ועל כמה שינויים ותהליכים חברתיים-כלכליים העוברים עליה.

מחיר עבור כל הסדרה: 100 ₪. מחיר עבור הרצאה בודדת: 25 ₪

גליה דור- דוקטורנטית בחוג למזרח אסיה, אונ' תל אביב.

בסיום הסדרה תחל הרשמה לטיול ליפן באביב בפריחת הדובדבן !     

8.7.17 שעה 19:00: הקרנת אופרה artaserse   ארחשתסתא

לאונרדו וינצ'י  המוזיקאי  .בהחלט אופרה אחרת

בהנחיית רחל אגררי .20 ₪. כיבוד קל.  

"קפה בוקר" בשעה 11:00 במועדון הזהב

5.7   ג'ומעה ואני סיפור מדברי -אוליבר יספר לקראת צאת סיפרו

19.7  גן עדן זה כאן?!  גן עדן בתרבויות העולם -שמוליק צ'אושו

26.7      "צלילי קיץ-אוסף משירי ההרכב של אפרת פלדמן(שירה),

יאיר בוקסבאום(ויולה) ,ואבי בן דב(גיטרה)

הכניסה חופשית לכל האירועים

"קפה בוקר"- רחל ברניס ,ענת ון טרינן ,אסתי פלסיוס דיקלה גרציאני ,

מיכל ויינטראוב 

ועד מועדון הזהב

 

  

 

 

 

 

הסתיימה לה כמעט עוד שנה של חוגים איכותיים ומגוונים במועדון הזהב וזה הזמן לסכם ולספר מה שהיה לנו.

תודה רבה לכל מפעילי החוגים ותודה מיוחדת וענקית לכל מי שהפעיל חוג בהתנדבות.

יישר כוח ולהתראות בעוד שנה של עשייה !

פעילות גופנית

חוגי ההתעמלות של יפה כ"ץ( מתנדבת ) ואורה בית הלחמי(מתנדבת ) פועלים  בהתנדבות כבר שנים רבות.

אימון  ותרגול של הגפיים. חיזוק שרירים, ההתעמלות נעשית על מזרונים עם או בלי אביזרי עזר. שילוב פעילות חימום בהתחלה, מתיחות והרפיה בסוף השיעור.

במהלך השנים  נוספו חוגים נוספים של פעילות גופנית:

פילאטיס עם שרון דשא , פיזיותרפיסטית במכבי שירותי בריאות ומדריכה מוסמכת לפילאטיס. תרגול על מזרן, חיזוק מפרקים למניעת בריחת סידן, רצפת אגן,חיזוק בטן-גב,תרגול עם גומיה.

צ'י קונג עם הילדה מירום. צ'י גונג הוא תרגול גוף-נפש שמטפח בריאות דרך שימוש בתנועת הגוף כאובייקט של מדיטציה. בעזרת הנשימה ותנועות עוזרים לזרימת הצ'י שלנו. בתרגול המשתתפים למדו לחוש ולהניע את האנרגיה הפנימית בגוף.

פטאנק באחריותו של איתן לשד ( מתנדב ).המשחק  הוא משחק תחרותי עם כדור ברזל המפתח ריכוז ושליטה מוטורית.המשחק מתנהל בזוגות או בשלשות.גברים ונשים באווירה נעימה וחברתית. האנשים משחקים במגרש הפטאנק מול המארג.

יוגה עם דלית גור הוא אחד החוגים הותיקים במועדון. תרגול יוגה מחזק, מחטב ומגמיש את כל שרירי ומפרקי הגוף, משפר את היציבה והבריאות ומביא לשקט ושלווה.

תנועה ומחול עם אלקי כסיף לכל מי שרוצה לרקוד ולא העז.חווית מחול שמחה ומשחררת למבוגרים המאמינים שגם להם מגיעה חווית מחול איכותית ונעימה. המפגשים בנויים על  אימפרוביזציה ושמים דגש על מציאת התנועה האישית והאותנטית ללא שיפוט וללא קשר לרמתו הפיזית ולניסיונו במחול.


קונטקט אימפרוביזציה.בחודש יוני  ניפתח חוג חדש עם מיכל ליף . הקונטקטהינו ריקוד הכולל מגע והקשבה בין הרוקדים.האימפרוביזציה הינה אמנות אילתור אשר מולידה תנועה אותנטית ומותאמת אישית לכל אדם באשר הוא.  בשיעורים רוכשים  כלים חדשים, ומשכללים דברים קיימים. מפתחים פתיחות ואמון ובהחלט מקום לביטוי עצמי.ריקוד קונטקט אימפרוביזציה מתאים לכולם, אין צורך בכושר או כישרון מיוחד ואין צורך בניסיון קודם.

קורסי שפות

במועדון הזהב למדו שפות ב-3 רמות: מתחילים ,ממשיכים,מתקדמים.מורים מנוסים עם ותק בתחום הוראת השפות. המורה פלורנס מלמדת צרפתית. המורה רחל אגררי מלמדת אנגלית, ספרדית ואיטלקית. המורה דורינה מלמדת אנגלית. המורה רגינה עם בן זוגה יונה סיטרמןמלמדיםבהתנדבות יידיש דרך שיחות על עניני דיומא. המורה רוז'ה תבור מלמד ערבית. ממש בית ספר לשפות ! המורים מקנים 4 מיומנויות: הבנה ,כתיבה,קריאה ודיבור עם דגש על שפה מדוברת. בשיעורים משלבים שיטות הוראה מתקדמות.הלמידה נעשית בקבוצות קטנות ובאווירה נעימה.

בתחילת השנה, בעקבות בקשה של התלמידים,  נפתחו חוגי שפות  נוספים למתחילים.

חוגי אומנות

חוג דרמה חידש את פעילותו עם פאניהגרינשפאן, בימאית, מורה לתיאטרון ובוגרת סטודיו ניסן נתיב. יחד עםזיו אושר הם מביאים לחוג חוויה מיוחדת של שפת התיאטרון הקסומה.

 

ציור נאיב יעם רונית הוד.בשיעורים נלמדו  טכניקות שונות בציור ושימוש נכון במכחולים השונים. המשתתפים יוצרים רקעים מגוונים בעזרת חומרים שונים שלתוכם נולד הציור. כל אחד מהמשתתפים מפתח בעקביות את סגנונו הייחודי ומשלב את רעיונותיו. חברי החוג הציגו במהלך השנה תערוכה מרגשת במועדון בנושא הציור הנאיבי שגרף הרבה מחמאות. 

חוג תכשיטנות השנה נפתח חוג חדשעם ענת סלעי- אומנית ותכשיטנית, החוג הקנה לימוד בסיסי ומתקדם של עקרונות התכשיטנות וכלל טכניקות שונות של יצירת תליונים, שרשראות, עגילים, צמידים וטבעות, תוך כדי היכרות עם כלי עבודה יחודיים, והקנה כלים לפיתוח סגנון אישי.החומרים כללו חרוזים מגוונים ואבני חן, חוטים רכים וחוטי מתכת, שרשראות וחלקי חיבור.

הרוקמות ב"חוט זהב"באחריות של פרידה גרנות ( מתנדבת ). מועדון למלאכות יד, אחד הוותיקים במועדון הכולל: ריקמה, סריגה, קרושה,ו...חברותא.  עבודותיה של לידיה ליטמן חברת החוג הוצגו בקופת חולים כללית  במרכז המסחרי בכפר. 

מקהלת המועדון  "צליל בכפר"  ממשיכה לשיר כבר 9 שנים. המקהלה מורכבת מאנשים אוהבי שירה. הרפרטואר עשיר החל מקטעים קלסיים ,תקופת הרנסנס, שירי עמים, שירי חג , שירים ישראלים עכשוויים לצד קלסיקה ישראלית של מיטב המלחינים.

זולי פרנק, מנצח חדש מחליף את ז'ניה חמזאני שנפרדה מאיתנו אחרי 9 שנים. נאחל לה הצלחה בהמשך דרכה.לזולי פרנקניסיון עשיר בהקמת מקהלות וניצוח על מקהלות מבוגרים וילדים. עוסק בהלחנה ושירה, עזר  בניצוח על מקהלת "אנסמבל מורן" בניהולה של נעמי פארן, ניצח על מקהלת "קולגיום" ועל סדנאות למוסיקה באקדמיה למוסיקה בת"א. מזה כארבע שנים מנצח על מקהלת נועם. מקהלות  "גתית" ו"אוריה". נאחל למקהלה ולמנצח המשך הצלחה ואריכות ימים.

"אקורד בכפר" - אנסמבל  אקורדיוניםבכפר ורדים  מרחיב את השורות. התזמורת מורכבת  מ- 7 נגני אקורדיון ונגנית על חליל צד. לקראת השנה החדשה, האנסמבל מעוניין להרחיב את כלי הנגינה ולצרף לשורותיו נגני קלרניט, חלילני צד ,מתופף, נגני גיטרה,פסנתר וסקסופון וכמובן אקורדיוניסטים.

מנדל ברק – מנצח חדש של "אקורד בכפר".מנצח עם וותק מעל 35 שנה. מנצח על תזמורות נוער ובוגרים כולל  big band  בצפון. מנדל ברק מחליף את אדי גומון שניצח על הקבוצה כ-5 שנים, נתן לקבוצה בסיס מצוין, בנה רפרטואר מגוון ומעניין.נאחל לאדי הצלחה בהמשך דרכו.

חוג האזנה למוזיקה מתקיים במועדון 30 שנה. ועד "האזנה למוזיקה"–שולמית זיו ואיתמר דוד ( מתנדבים ) מביאים כל שנה תוכנית מגוונת ואיכותית של האזנה והדרכה עם טובי המרצים והמוזיקולוגים בארץ.ניפגשים אחת לשבועיים ושלוש פעמים בשנה יש סופי שבוע עם מיטב המוזיקולוגים בארץ.

אומנות ומדע

השנה נפתחה  סדרה של 15 הרצאות בנושא "אמנות ומדע" בהדרכת של נילי נבו            ( מתנדבת ). על אסוציאציות מדעיות ותרבותיות בעקבות יצירותיו של האמן מאוריץקורנליס אשאר שהובילו את המשתתפים למסע תרבותי  אסוציאטיבי מרתק. נילי נבו חרגה מהנושאים שהרצתה בעבר: מבוא לביולוגיה. התא, השלד ושילבה השנה בין אומנות למדע. המפגשים היו מרתקים ועסקו בתעתועי ראיה באמנות.

כתיבה יצירתית  כרמלה ברטה ( מתנדבת ) השקיעה הרבה מחשבה ועבודה והנחתה לראשונה במועדון כתיבה יצירתית.במפגשים  ניתנה הזדמנות למשתתפים לעצור לרגע, לפתוח את החושים, הלב והזיכרון, להקשיב, לתהות ולכתוב. לעצב את הזיכרון במילים באמצעות: תמונות וציורים. צלילים וחפצים.

מפגשים ומשחקים חברתיים

 

ברידג' חוג שמתקיים למעלה מ-20 שנה בהדרכה של שבע כוכבי וסידני סמואלס. ( מתנדבים ).ההדרכה היא מקצועית ואישית.הציוד מוקפד.

מועדון ברידג'פועל אחת לשבוע ,שייך להתאחדות מועדון הברידג' בארץ. כל מפגש נפתח עם ניתוח  מהלכים מעניינים ומאתגרים. המשחקים הם תחרותיים.

משחקי קלפים באחריות סטפיליבוביץ( מתנדבת ) שמובילה את החוג יותר מעשור. זו קבוצה שמגיעה למועדון בהסעה של מתנדבים. ניפגשת 3 פעמים בשבוע בבוקר למשחק קלפים ובין לבין משוחחים על עינייני דיומא, פוליטיקה וחוויות אישיות.

"קפה בוקר"- מפגש חברתי ותרבותי באווירה מזמינה ומכובדת לאוכלוסיה מבוגרת בעלת צרכים מיוחדים. המפגש מתקיים בימי ראשון בבית הכנסת של המנין המשפחתי ובימי רביעי במועדון הזהב ע"ש תמר זגר. "קפה בוקר" מנוהל על ידי צוות מסור ורגיש: רחל ברניס, ענת וןטרינן, מיכל ויינטראוב,אסתי פלסיוס  (מתנדבת )ומתנדבים המסיעים את המשתתפים.  התכנית כוללת: תנועה מותאמת למשתתפים, מפגשים עם ילדי בית ספר "קשת", מסיבות חג, סרטים, הרצאות, מופעים מוזיקליים. כיבוד ושיחה חופשית.

 

מסיבת מתנדבים 

שיהיה לכולנו קיץ נעים והמשך שנה מוצלחת !

 

ועד מועדון הזהב

מרגיטשפטלוביץ, רחל אגררי, נורית גלעד, עליזה כ"ץ,  טובה פריאל-שטרן