תזמורת הנוער כפר ורדים למסע הופעות בארהב

        

אחת לשנתיים יוצאת תזמורת הנוער כפר ורדים למסע הופעות בחו"ל. בין אם מדובר בהשתתפות בפסטיבל תזמורות , בין אם מדובר בתחרות תזמורות, ובין אם מדובר בהופעות בקרב קהילות יהודיות בחו"ל. נסיעות אלו מהוות גורם המושך את הילדים ואת התזמורת כגוף להשקעה נוספת, לשיפור רמת הנגינה ולחיזוק השאיפה למצוינות.

במרכז המוזיקה לומדים כ – 300 ילדים נגינה בכלי נגינה מגוונים, מתחומים ומסגנונות שונים, כמו גם שירה ותיאוריה של המוזיקה. מידי שנה יש למרכז המוזיקה שלנו נציגים במסגרות של נגנים מצטיינים, כולל בצה"ל, ונציגים בתזמורת צה"ל. מרכז המוזיקה מהווה, פרט למוקד חינוך מוזיקלי, גם מוקד חינוך למשמעת, עבודה אישית ועבודת צוות. התוצאה – מבוגרים טובים יותר ומועילים יותר לחברה.

השנה תתקיים הנסיעה, לפי הזמנות מקהילות יהודיות ברחבי ארה"ב, בסביבות פסח הקרוב. (מרץ אפריל 2015). סיבוב הופעות כזה בין הקהילות, עבודה משותפת עם תזמורות של בתי הספר המקומיים ואירוח בבתי המשפחות המקומיות חושפים את ילדינו לתרבות אחרת. יחד עם זאת המגע הבלתי אמצעי עם המקומיים מאפשר לילדינו לייצג את המדינה ואת כפר ורדים בחו"ל, תמיד בצורה מכובדת.

אפשר כבר לחוש אצל הילדים את תחילתה של ההתרגשות לקראת הנסיעה ואת העליה במוטיבציה להתאמן יותר ולהשתפר לקראת החוויה המשותפת.

עלותה של נסיעה כזו היא גבוהה מאוד. ברוב העלות נושאים ההורים (כמו בפעילות הרגילה במשך השנה), אולם תמיד יש צורך בהשלמות ותוספות לתקציב. יש צורך לעזור למשפחות להן יותר מילד אחד בתזמורת, ולמשפחות המתקשות לעמוד בהוצאה (לפי הכלל ששום ילד לא יישאר בגלל קשיי מימון).

הנהלת מרכז המוזיקה והצוות המארגן פונים לציבור בבקשה לתרום לפי היכולת והרצון ובכך לקחת חלק בפרויקט חינוכי זה.

ברוח ימינו פתחנו אתר קיקסטרט בכתובת

https://www.indiegogo.com/projects/kfar-vradim-youth-band-tour-usa-spring-2015/x/6945608

ניתן להיכנס לאתר ולתרום, אין תקרה עליונה... לתורמים המצטיינים יוענקו, פרט לתחושת הסיפוק, גם תשורות סמליות המבטאות את תודתם של הילדים.

למרכז המוזיקה יש גם ערוץ יוטיוב - https://www.youtube.com/channel/UCKrYwJBaaz_f0fTKN2FlZHQ

בו ניתן לראות ולשמוע את התזמורת בפעולה.

הנהלת מרכז המוזיקה וצוות המתנדבים המארגן, מודה לכולם על שיתוף הפעולה, על התרומות ועל הפצת המידע ובקשת התרומה לכל החברים והמכרים בארץ ובעולם.

בברכת סול מז'ור

הנהלת מרכז המוזיקה והצוות המארגן.