מרכז קהילתי כפר ורדים – פעילויות ואירועים בט"ו בשבט

 

סדרה של אירועים אורגנו השנה בט"ו בשבט לתושבי כפר ורדים  על ידי המרכז הקהילתי,   שבוע ט"ו בשבט נפתח בשתילת עשרות עצים ברחבי הכפר ובשתילת פקעות פרחי בר במתחמים מרכזיים בכפר  : בית תומר (מועדון הנוער), כיכר 6-הגינה הקהילתית , הבוסתן ליד המרכז הקהילתי , אזור המארג (כיכר 9)  פרויקט פרחי בר  השתילה נעשתה עם ילדי הגנים , ילדים , בני נוער, משפחות ופעילי הגינה הקהילתית במטרה שלאורך זמן ילוו את הפריחה ויטפחו את המתחמים בהם נשתלו הפרחים , פרויקט פרחי הבר מומן ע"י איגוד ערים לאיכות הסביבה . סדר ט"ו בשבטבשיתוף קק"ל התקיים ביום חמישי בערב במבנה המניין המשפחתי עם חברי תנועתנוע"םומשפחות רבות מהישוב, הנחה את הערב הזמר ישראל דיין תושב הכפר והמשתתפים שרו יחד אתו משירי החג , סיפרו את סיפורם של עצי ארץ ישראל  וסעדו בארוחת ערב משותפת.

ביום שישי התקיימה במועדון הזהבסדנת שזירה בפרחיםבהדרכת מיכל ברקאי כולל הדגמה.

בשבת בבוקר התקיימה חגיגת ט"ו בשבט קהילתיתגדולה ושמחה במתחם המארג ובביצוע השתתפו עובדי המועצה , חברי הגינה הקהילתית וכן כל הגופים הפועלים במסגרת המרכז הקהילתי -תנועות הנוער: נוע"םוהצופים, מפעילים ומדריכי החוגים במרכז למשפחה ומועצת נוער.

מה היה לנו שם ?יום שמש נאה קידם את כולנו ובעמדת הכניסה לאירוע חולקו  ע"י עובדי המועצה לבאים שתילי עצים ופקעות פרחים וגם מעדרים  השתילה התקיימה ברחבי המתחם,  פיקניק משפחתי נערך על מחצלות כשחברי תנועת הצופים יחד עם המשפחות הרבות אפו פיתות חמות בטאבון, חברי תנועת נוע"ם כיבדו את הבאים בסלט פרות ותה צמחים הוגש לכולם ,בית הקפה "קפאין" פתח עמדה יפה במתחם והיציע ג'חנון ,שתיה חמה וקרה, מיצי פירות וחיוך.

תחנות הפעלהרבות הופעלו ביניהן משחקי חוץ במבוך עשוי בדים עם הצופים, יצירת ראשי דשא ועציצי אמנון ותמר מקושטים , פאזל ט"ו בשבט ומשחקים בנושא החג  עם תנועת נוע"ם, תחנת  יצירה מחומרים ממוחזרים,  איפור פנים עם דבי מן המוכשרת שעיטרה את פני הילדים , האולפנע ערכו תחנת הפעלה בנושא אנרגיה ירוקה ומשחקי לגו בנושא החג.

בשוק יד שנייה ילדים והורים מכרו משחקים, ספרים, כלי בית ושיפודי פירות יבשים , תכשיטים ועבודות יד.ברחבה המרכזית התקיימו ריקודי זומבהעם מדריכת החוג וולריה שובל ולאחריה רקדו יחד בני נוער ומבוגרים ריקודי עם עם המרקיד אבי אמסלם שיפתח חוג חדש בישוב בתחילת מרץ.

במוצ"ש התקיימה במועדון הזהב הרצאה על עופות וציפורים ויחסי הגומלין בינם לבין האדם בשילוב שירה בצוותא של שירי טבע , עופות וציפורים.

ביום ראשון ה- 12.2.17 בערב הוקרן במועדון גיל הזהב הסרט: מסע אחרון עם עזריה אלון ז"לבימוי והפקה: יעל קיפר ורונן זרצקי.עזריה אלון- ממקימי החברה להגנת הטבע. הוביל את המאבקים הגדולים לשמירה על הטבע והנוף בישראל. כתב עשרות ספרים שעסקו בשמירת הטבע ובחינוך. בשנת 2012 זכינו לארח את עזריה אלון במועדון הזהב במסגרת סדר ט"ו בשבט והסרט הוקדש לזכרו ולעשייתו המשמעותית עבור הטבע והנוף בארצנו.

 

תמו אירועי ט"ו בשבט, הנטיעות שניטעו בחג זה יוסיפו לישוב צבע של טבע ואת פרחי הבר שנשתלו במתחמים השונים נמשיך ללוות, לנכש ולטפח על מנת שייקלטו היטב עם רון בלב.