ענת ויובלי בסרטון ויראלי

 

כתבו יובל אקריש, תלמידת כיתה יב ב"אמירים" וזהבה קרן

 

כל מי שדפדף בתכני הרשתות החברתיות וצפה בתוכניות האירוח של הבוקר ובתוכנית "הצינור", לא יכול היה שלא להיתקל בסרטון של יובל אקריש ומורתה למתמטיקה ורכזת המקצוע, ענת אהרונוביץ.  לסרטון היו הדים בכל רחבי הארץ בקרב אנשי חינוך, תלמידים והורים.

הנה הרקע לסרטון, שהמסר שלו הוא כוחה של אמונה,  ושהפך לתופעה ויראלית ברשתות, כפי שכתבה יובל: 

 

"לפני כשלוש שנים עליתי לכיתה י׳ ושובצתי לקבוצת ארבע יחידות מתמטיקה. בתחילת השנה לא הייתי ברמה של כל שאר התלמידים בקבוצה, והיה לי קשה. ביקשתי לרדת לשלוש יחידות, והמורה שלי, ענת אהרונוביץ, לא הסכימה לכך. ברגע שביקשתי ממנה לרדת לשלוש יחידות היא אמרה לי שלא תוותר עליי, ושהיא לא מוכנה שאני אוותר לעצמי. נשארתי בארבע יחידות, אך הייתי מקבלת ציונים מאוד נמוכים. במבחן הראשון במתמטיקה קיבלתי ציון 20, אבל בכל זאת ענת לא וויתרה עליי, ואפילו כתבה לי על המבחן עצמו- ״אני מאמינה בך״. לא משנה מה היה הציון שלי במהלך השנה, בין אם זה 20 או 30, היא לא הפסיקה להאמין בי ועזרה לי רבות. היא הייתה מקדישה למעני הרבה שעות פרטניות  והתאמצה בשבילי על מנת שאצליח. אפשר היה לראות את האמונה שלה דרך כל המשפטים שהייתה כותבת לי על גבי המבחנים. לאחר שנה שלמה שבה נכשלתי בכל המבחנים, הגעתי לכיתה יא, וגם את השנה הזו התחלתי בציונים נמוכים. אך עדיין, ענת לא חדלה לעזור לי. היא המשיכה להאמין בי והמשיכה להקדיש לי שעות פרטניות. בזכותה המשכתי בארבע יחידות, וממבחן למבחן הצלחתי יותר. בכיתה יא התחלתי להאמין בעצמי, כי ברגע שיש אפילו בן אדם אחד שתומך בך ומאמין בך, למה שלא תאמין בעצמך?

בסופו של דבר סיימתי את כיתה יא עם ציון מגן של 100, וצלחתי את הבגרות עם ציון של 96!

כעת אני בכיתה יב׳, התחלתי את השנה עם ציונים טובים יותר, וממבחן למבחן הייתי משתפרת.

מילדה שלא אהבה מתמטיקה בכלל וממי שמתמטיקה היה מקצוע שכלל לא עניין אותה, הפכתי לנערה, שמתמטיקה הוא המקצוע האהוב עליה. כל תרגיל בשבילי הוא אתגר, ואני נהנית ללמוד מתמטיקה. 

את הסרטון שהופץ צילמתי לפני כחצי שנה, ובכל פעם שקיבלתי ציון חדש במבחן שעשיתי הייתי מוסיפה אותו לסרטון. בסופו של דבר קיבלתי במתכונת האחרונה במתמטיקה 100, והוגשתי לבגרות עם ציון מגן 100. 

חשוב לי לציין, שכמובן גם להורים שלי היה חלק משמעותי בהצלחתי, והם תמכו בי לאורך כל הדרך. 

בנוסף חשוב לי לציין כי אני לא הייתי התלמידה היחידה שהיה לה קשה בקבוצה, ושענת לא עזרה רק לי, אלא שהיא עזרה ותמכה בכולם והקדישה לכולם שעות פרטניות כדי לקדם את כולנו".


מצ"ב תמונות:

 

 

 

 

 

תמונות מתוך תכנית הבוקר של "רשת" 

 

 

 

תמונות מתוך הסרטון של יובל שהופץ ברשת