תזמורת הנוער של כפר ורדים בקונצרט סוף שנה

18/6/17

 

ביום חמישי האחרון ה15 ביוני בשעה שמונה בערב, התקיים קונצרט סיום השנה של תזמורת הנוער, תחת ניצוח שרביטו של ראובן מלאך ובהנחייתו של שי שחף בוגר התזמורת.

במהלך הקונצרט ניגנו ונהנינו, נפרדנו מבוגרי התזמורת (עמית קליינמן, נריה בן דוד, שחר אופיר, אלון גאון, אורן מלאך, רותם פלדמן, יהונתן זלצר, איל ריצ׳רד, יואב ינקוביץ׳, גיא ספקטור ואביב מלמד), שכבת יב היקרה שלנו שמהווים חלק חשוב ונכבד מהתזמורת, ובנוסף חולקו תעודות נגן מצטיין.

הערב נפתח בפסקול הסרט ״משפחת סופר על״, המשיך ביצירה ״הקרנבל בוונציה״ (סולן- יהונתן זלצר) שאחריה נאם מר סיוון יחיאלי, ראש המועצה.

לאחר נאומו התזמורת ניגנה את היצירה ״קרואלה דה וויל״, הלקוחה מהסרט מאה ואחד כלבים וגנבים. המשכנו ביצירה Vientos y tangos, ואחריה חולקו ארבע תעודות נגן מצטיין לאיל ריצ׳רד, יואב ינקוביץ׳, יהונתן זלצר ואלון גאון.

הערב המשיך ביצירה live the moment, יצירה יפהפיה ומרגשת שנכתבה ע״י עמית קליינמן, בוגר התזמורת.

היצירה הבאה שניגנו היא טעימה מפסקול הסרט מלחמת הכוכבים, ואחריה לבסוף הוצג סרטון שצולם ונערך ע״י נועה תבור, המציג את גרסת הבוגרים שלנו לסרט ״הטוב הרע והמכוער״, שהווה הקדמה ליצירה morricone, מתוך הסרט.

 

ובנימה אישית:

שמי יונתן יעקב. מסיים כיתה ח' בבית הספר "אמירים" ונגן קלירנט בתזמורת הנוער של כפר ורדים מזה ארבע שנים מה שאומר שאני כבר די רגיל ומחושל למעשי הניסים והנפלאות של מנצח התזמורת, ראובן מלאך, אבל הפעם – זה היה שיא חדש:

ביום חמישי האחרון התקיים קונצרט הסיום החגיגי של שנה"ל תשע"ז ובו, כדרך המסורת, נפרדה התזמורת מבוגריה. המחזור המסיים (זה אומר יודבתניקי"ם) כלל 11 בוגרים ותאמינו לי – זה הרבה חבר'ה להיפרד מהם.

לענייננו: אחת מבוגרות התזמורת, שחר אופיר (חליל צד) נקראה לבמה בשיא החגיגיות וקיבלה מגן מהודר שנשא את...... שם אחותה התאומה של שחר. ב ט ע ו ת.....

ברור כי כבר על הבמה הטעות תוקנה בעל פה על ידי ראובן המנצח שהוכיח כי הוא בכל זאת אנושי – וטועה לעיתים... ובכל זאת ראובן הרגיש כי העוול שנגרם לשחר דרש מענה מסוג אחר ואיך

שהוא הגדיר את זה בשפתו" "כגודל הטעות – גודל התיקון"

ביום ששי בבוקר (10:49) פנה ראובן בהודעת ווטסאפ לקבוצת הורי התזמורת בבקשה לסייע לו להרים קונצרט פרטי, אישי ומיוחד המוקדש כל כולו לבוגרת שחר אופיר וזה ייערך – לא פחות ולא יותר – מול ביתה של שחר.

תוך 30 דקות הווטסאפ הוצף בהתגייסות מרשימה ומרגשת של כלל ההורים – מי בעוגות, מי בשולחנות וכלים, מי בשתייה וכולם כאחד מביאים את הנגן הפרטי שלהם שינגן תחת חלון ביתה של שחר.

ביום המחרת, יום שבת בשעה 18:45 החל המבצע:

כל הנגנים – והרבה מאוד קהל שקשור לתזמורת וגם כאלה שלא – התמקמו ביעד.

הכלים הורכבו. השקט נשמר וכך גם גורם ההפתעה. איך תגיב שחר?

אז זהו: ברגע האמת שחר נקראה החוצה והתקבלה בתרועת כבוד של שורת חצוצרות (כמעט כמו שטראמפ קיבל בביקור שלו בארץ...) וראתה את כל התזמורת מחכה לנגן רק לה (והיא כמובן הצטרפה לנגינה). ראובן העניק לה מגן חדש, נשא מס' מילים מרגשות והתחלנו לנגן.

בלי יותר מדי חזרות, בלי חליפות התזמורת, רק לנגן. היה נהדר ובטח ובטח שבשביל מטרה כזו.

ועוד התגייסות של הרגע האחרון: הזמרת שי טרי מלווה את התזמורת באירועים רבים.

שי שמעה על כל האירוע המיוחד וההתגייסות של כל התזמורת וסעיפיה בצהרי יום שבת (יום "קונצרט הפתע") ומיד הודיעה כי היא באה. ככה – מעכשיו לעכשיו. פשוט כל הכבוד לה.

אז תודה רבה לכל מי שהגיע וסייע להצלחת ה"מבצע".

אני מחכה לאירוע הבא של נשיא הקונסרבטוריון. נראה מה הוא "מבשל" לנו......

כתב: יונתן יעקב