פותחים שנה בכפר ורדים

מועצה מקומית כפר-ורדים

3/9/17

 

ביום שישי 1/9/17  נפתחה שנת הלימודים תשע"ו בכפר ורדים בהתרגשות ובשמחה רבה וללא תקלות.

1744 תלמידים החלו את שנת הלימודים בכפר ורדים, החל מכיתת התינוקייה שבפעוטוני החורש ועד כיתה י"ב.

תיכון אמירים נכנס למשכן הקבע שלו. בית הספר נבנה בזמן קצר ולמרות שהעבודות טרם הסתיימו הוחלט להתחיל את השנה במבנה החדש. תלמידי התיכון יהנו מכיתות גדולות ומרווחות, מעבדות משוכללות, חצרות מפותחות ועוד. 

בשבועות הקרובים יחנך אולם הספורט בקריית החינוך והוא ישרת את תלמידי אמירים ותפן. באולם אקוסטיקה טובה, 500 מושבים, חדרי חוגים וציוד ספורט משוכלל. 

בגני הילדים התבצעו שיפוצי הקיץ, נבנה חדר ספח ללמידה בפרטנית במליאת הגנים ובגן חלונות אל הגליל הוחלף ארגז החול, הוקמה גינה לימודית ובשבועות הקרובים יותקן משחק חצר רב תכליתי.

בבית הספר קשת ובאמרים הוחלפו מגרשי הדשא הסינטטי וטופלו החצרות. 

סיון יחיאלי, ראש המועצה בירך את צוותי החינוך, התלמידים והמשפחות: “בשם, חברי המועצה, עובדי המועצה והקהילה כולה אני רוצה לברך מערכת החינוך שלנו בשנת לימודים פורה, תוססת, מהנה ומוצלחת. אנחנו מבקשים לשים דגש מיוחד על בטיחות בדרכים בסביבת בתי הספר והגנים. עדיף לאבד רגע בחיים… וגו’. אני רוצה לומר למורים שלנו שאני מאוד לא אוהב את הדיון המיותר בנושא מעמד המורה. בעיני יש למורים ולגננות מעמד על. אנחנו מפקידים בידיכם את האוצר היקר לנו ביותר ועושים זאת באמונה ובאהבה. אני רואה את הצוותים עושים חינוך במסירות אין קץ ומתוך שאיפה להשתפר כל העת. מילה להורים, אנחנו צריכים אתכם איתנו, שותפים מלאים למעשה החינוכי. היום האפנה היא להיות מבקרים, כולם מבקרים, יושבים על היציע ונותנים עצות. ביקורת חשובה ונשמח לקבל אותה, אולם, להנהגות ההורים רצוי לבחור את השותפים, אלו שיכנסו איתנו מתחת לאלונקה ויעזרו לנו ממעשה המופלא הזה שהוא החינוך בכפר ורדים. שתהיה לכולם שנת לימודים טובה ומוצלחת”.

ורד אמר מנהלת מחלקת החינוך: שמה של מערכת החינוך בכפר ורדים הולך לפניה בזכות המחויבות של הצוות החינוכי, של הרשות המקומית  ושל הקהילה כולה למעשה החינוכי מהגיל הרך ועד לתיכון. השותפות הזאת הינה הנכס החשוב ביותר שלנו ובזכותה אנו צומחים ומגיעים להישגים.

 השנה אנו חוגגים את כניסתו של תיכון אמירים למבנה הקבע. מעל 70  אחוז מתלמידי כיתה ט' בחרו ללמוד השנה בתיכון אמירים . התלמידים והוריהם "מצביעים ברגלים" ושמים את מבטחם בצוות החינוכי  של בית הספר שלמרות היותו צעיר, כבר מגיע להישגים גבוהים מאוד.

בית ספר קשת ממשיך לקדם פדגוגיה - למידת החקר במודל הדיאלוג היצירתי, תכנון השבועי  ולמידה דיפרנציאלית, כל אלה נמשכים גם השנה. מלבד הרחבת תכניות ההעשרה וקורסי הבחירה, תפעל השנה בבית הספר תכנית ייחודית לקידום לימודי המתמטיקה בכיתות א'- ד'. בהמשך תורחב התכנית לכיתות ה' - ו'. תכנית "מצמיחים" לשיפור האקלים החברתי בכיתה זכתה בשנה שעברה להערכה רבה מצד התלמידים, הצוות החינוכי וההורים ולכן הוחלט להרחיב אותה השנה וכן לכלול גם את חדר המורים בכולו בהכשרה מיוחדת – "חדר מורים מצמיח".

גני הילדים בכפר ורדים הינם פנינה חינוכית במיטבה. הצוות החינוכי – הגננות והסייעות הינו צוות מקצועי, מנוסה ומסור שלא מפסיק להתמקצע ולחדש. גם השנה יזכו הילדים ללמוד בצורה חווייתית ומעשירה בין כתלי הגן ומחוצה לו- במסגרת "גן ביער" ובגן חלונות אל הגליל.

כלל הגנים מתוגברים בסייעת שלישית על מנת שיינתן מענה מיטבי לצרכי התלמידים בגן.

 

אנו מאחלים לכל קהילת כפר ורדים שנת לימודים טובה ומוצלחת

 

עוד בקטגוריה זו: « כפר ורדים חוגג 33