חינוך והשכלה - כפר ורדים - אתר המועצה המקומית
במסגרת שיעורי היסטוריה יצרנו תכנית העוסקת בשבעים שנים למדינת ישראל. היחידה הראשונה עסקה בעליות לאחר קום המדינה. לאחר לימוד של מושגים חשובים

הקשורים לעלייה ארצה וצפייה בסרט המיתולוגי "סאלח שבתי", חולקו התלמידים לקבוצות וכל קבוצה למדה על אחת מהעליות. את התוצרים הציגו התלמידים היום ב "שוק עליות".
כל קבוצה יצרה דוכן בו הציגה את העלייה שלה באמצעות פלקט מידע, אוכל, תכשיטים, ביגוד, כלים, מוסיקה וריקודים שמאפיינים את העלייה.

התלמידים הסתובבו בין הדוכנים ולמדו על העליות השונות.

אנו גאות בהתגייסות של התלמידים וגם שלכם ההורים בסיוע שהגשתם לילדים בהכנת האוכל ובאיסוף העזרים הנלווים.


"שוק העליות" היה, ללא ספק, הפנינג ססגוני של צבעים טעמים ריחות וקולות שאיפשרו לילדים ללמוד בדרך חווייתית על ההיסטוריה שלנו כעם וכחברה.

מצרפות מספר תמונות שיעבירו את האווירה הנפלאה ואת ההשקעה של הילדים.

 
 
 

 

 

במסגרת שנת התנדבות בקהילה יצאו קבוצת תלמידות משכבת ח' , שבחרו להתנדב בבית בחורש, ביום ראשון ה-4/2/18 לחגוג את ט"ו בשבט. את הפעילויות היפיפיות הכינו והפעילו קבוצת הבנות בניצוחן של שתי מחנכות מהשכבה מריאנה אמסילי ועינת ממן.

בין הפעילויות השונות היו הכנת עץ עם שמותיהם של הדיירים, עציץ נוסף, המעוטר בניירות צבעוניים, סלט פירות, שיפודי פירות יבשים וקינחו בחידון טריוויה על ט"ו בשבט.

הבנות חזרו נרגשות מערב זה, וגם דיירי הבית שמחו מאוד והזמינו אותנו לפעילויות משותפות נוספות.

 

 

בעוד כשלושה שבועות תסתיים המחצית הראשונה של שנת הלימודים. לקראת סוף המחצית אנו רוצים לראות אתכם, בני המשפחה של תלמידינו ותושבי כפר ורדים, מעורבים בחיי בית-ספר אמירים.
בשבוע האחרון למחצית נפעיל מערכת לימודים המשלבת את הקהילה בשכבות יא יב.  לשם כך אנו מחפשים:

1.    הורים שירצו לקחת חלק בשבוע זה במפגשים סדנאיים, הרצאות מתחומי עניין שונים ורלוונטים לחיי התלמידים. לשם כך סימנו את יום שלישי 30/1 משעה 10:00 עד 12:00.   להלן רשימה (חלקית) של נושאים שאנו מעוניינים בהם: קניה ומכירה באינטרנט, חשיבה יצירתית, סדנת צחוק, קבלת החלטות, אומנויות לחימה, תזונה נכונה, שור ההון ומטבעות וירטואליים, המזרח התיכון כיום, יזמות עסקית, תחומי רפואה שונים ועוד ועוד.

2.    סבים וסבתות וגם תושבים בני הגיל השלישי מהכפר לשעות לימוד משותפות עם שכבות יא יב בשבוע זה (28/1-31/1)
רוצים לקחת חלק בשבוע מיוחד זה? פנו אלינו!
אוריה אדיב (תלמיד שכבת יב) - 052-337-5088
שמוליק בצלאל (רכז החינוך החברתי) - 050-3939-530
תומר אליצור (רכז מעורבות חברתית-קהילתית) - 052-224-3773

 

 

נגישות וקבלת השונה בקרב מורי בית הספר "קשת" בכפר ורדים ותלמידיו
מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. בהובלתם של ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב סיימו ביום ד' 27.12.17 פעילות דו-שלבית בבי"ס "קשת" בכפר ורדים. 
 השלב הראשון אשר התקיים ביום א' 10.12.17 כלל הרצאה וארוחת נגישות למורי בי"ס "קשת" בכפר ורדים. כל מנה נאכלה תוך הדמיית מוגבלות שונה: עיוורון, פיזית ושמיעה – ולוותה בסיפור אישי מרגש של מתנדב נ.י.צ. עם מוגבלות תואמת. זו הייתה התרגשות מיוחדת לשוב אחרי 8 שנים לפעילות בבית ספר אשר היה מהראשונים להפיץ את בשורת הנגישות בפריפריה הצפונית.
הארוחה הייתה נפלאה והפעילות - מתוקתקת; הצוות הגיב בהתרגשות ובהתעניינות ודברי המשוב היו מדהימים.
שבועיים לאחר מכן, חוו התלמידים את ההתנסות, תחת האמירה "עד שלא תחווה – לא תבין"; הם התנסו בשימוש בכיסאות גלגלים ובקביים, בביצוע מטלות בעיניים מכוסות ובלמידה בסיסית של שפת הסימנים. גם כאן, בדומה למורים – כל תחנה לוותה בסיפורו האישי של מתנדב נ.י.צ. עם מוגבלות תואמת.
המיזם לתלמידים חתם עונה צפופה ומרגשת של הסברת נגישות וקבלת השונה בשנת 2017בצפון הארץ.
המשובים היו מרגשים ביותר; 
להלן דבריה של רויטל ביטון, רכזת זה"ב:
"הסדנה מרתקת והילדים נרגשים    
זו למידה משמעותית לערכים ודרך ארץ    
היה מקצועי ומרגש. 
המדריכים העבירו את הפעילות בצורה המותאמת. 
היה משמעותי ומלמד וההכרות של הילדים עם עולם הנגישות היה מרתק!
מדהים    
תודה!!!    !!!".
מי ייתן ושנת 2018 הבאה עלינו לטובה תביא משובים רבים ונפלאים כאלו!
 
 
 
 
 
 
 
 
בשנת הלימודים הנוכחית מפעיל המרכז הקהילתי בכפר ורדים את תכנית "חוג לכל ילד" לתלמידי כיתות ד'-ה' בסבסוד משרד החינוך ובהנחיית החברה למתנ"סים . 125 תלמידים מכיתות ד'-ה' בחרו חוג אחד מהמגוון המוצע בעלות שנתית של 200 ₪. 
מטרות התוכניות: חיזוק החינוך וצמצום הפערים בצפון הארץ, חשיפת הילדים לתכנית מעשירים, פיתוח המימד האיש/י והחברתי, פיתוח צריכת פנאי משמעותית ואיכותית, חיבור בין ילדים ופיתוח רובד של קשרים איכותיים כחלק מתפיסת בינוי קהילה.
בכפר ורדים משתתפים הילדים בהיצע של שמונה חוגים , ביניהם: דרמה בהדרכת פאניה גרינשפון, מדעים בהדרכת חברת האולפנע, זומבה בהדרכת ולריה שובל ,שחייה בהדרכת מאמן מטעם קאנטרי כפר ורדים יצירה בהדרכת חווה יוסף , ריצה בהדרכת עינב בשירי ,רכיבת אופניים בהדרכת רוני ברקאי , צילום בהדרכת ענבל אורלב.
   
 
 
מרכז למידה "סקולי"
המרכז הקהילתי בכפר ורדים פתח השנה  מרכז למידה  "סקולי"  ותלמידי הישוב משתלבים בו ונהנים מתכנית ערכית ואיכותית.
"סקולי" מביא חווית לימוד חיובית במתמטיקה ואנגלית והופך את הלמידה למפגש חברתי הישגי ומשמעותי. תוך זמן קצר מתחולל השינוי בו תלמידים מוצאים את הלמידה החברתית במתמטיקה ובאנגלית כמהנה ומשלבים אותה בשגרת אחר הצהריים.
תלמידי הכפר מוזמנים להצטרף להצלחה !
עלות השתתפות: 160 ₪ לחודש (8 שיעורים)
בשנה זו פועלות 2 תכניות של "סקולי": קבוצות לימוד במתמטיקה ואנגלית- מפגשים שבועיים בני שעה וחצי לתלמידי כיתות ה'-ח', ט'-י"א לפי קבוצות גיל, בשיעורים ניתן סיוע בפתרון תרגילי הבית תגבור שוטף בלימודים, מרתון הכנה לפני מבחן.
ליצירת קשר:  רכז התוכנית - יוסי חכמי : 052-6681775 
אתר אינטרנט: www.mkv.co.il
 
 
 

 

פתיחת שנת הלימודים תשע"ח

ביום שישי 1.9, בטקס חגיגי ומרגש-  נפתחה שנת הלימודים תשע"ח בבית ספר "קשת".

44 תלמידי כיתות א' נכנסנו בשערי ביה"ס וברקע ההורים הנרגשים, התלמידים והצוות החינוכי.

ראש המועצה, מר סיון יחיאלי,  בירך את הקטנטנים ואיחל להם הצלחה רבה,  הודה לצוות החינוכי ובראשם- למנהלת ביה"ס, הגב' ענת שוורץ, על העשייה הרבה והפורייה של ביה"ס.

עוד בירכו בהתרגשות רבה, הגב' ענת שוורץ- מנהלת ביה"ס, מחנכות כיתות א' ונציגת ההנהגה השכבתית.

נאחל לכולנו שנה של שלווה וביטחון, שנה של ערבות הדדית, הקשבה והצלחה רבה!!

 

 

חניכת תלמידי כיתות ו' את תלמידי כיתות א'-

כמיטב המסורת בבי"ס "קשת", תלמידי השכבה הבוגרת ילדי  כיתות ו'- חונכים את תלמידי כיתות א'. החונכים מגיעים לשחק עם הילדים בהפסקות, מכירים להם את שטחי ביה"ס, נפגשים לפעילויות מגוונות ונעימות. כל זאת בכדי להקנות לקטנטנים בטחון ותחושת שייכות למסגרת הבית ספרית. הליווי נמשך במהלך כל שנת הלימודים הראשונה והקשר הנוצר בין שני הצדדים הוא קשר חם ומעניק מהלב. רגע לפני צאתנו לחופשת החג, הפתיעו  הבוגרים את החניכים מכיתות א', עם אגרות ברכה ו"סלפי" משותף. כולם התרגשו למראה החיוכים...

 

 

 

 

תלמידי שכבת כיתות ו' עם אנשי "האגודה למלחמה בסרטן"-

 

ועוד בשכבה הבוגרת - בעקבות פנייה של האגודה למלחמה בסרטן, התגייסו תלמידי כיתות ו' וכתבו מכתבים מרגשים לילדי המחלקה האונקולוגית בביה"ח נהריה. כמו כן, 25 ילדים התנדבו והכינו עוגות והכל נשלח באהבה רבה לילדי המחלקה. בברכת שנת בריאות טובה לכולנו!!

 

זה"ב: נאמני ההסעות ומשמרות הזה"ב- 

 

כמידי שנה ועם תחילתה מקפידים ילדי בי"ס "קשת" ושומרים על הכללים והחוקים בדרכים - בדרך של למידה והתנסות. בראש ובראשונה הוקמה קבוצת נאמני ההסעות, השומרים על ביטחונם של הילדים הנוסעים בהסעות. נאמני ההסעות נכנסולכיתות הסבירו והדריכו את התלמידים על התנהגות נאותה בעת הנסיעה ושמירה על החוקים והכללים.

תלמידי כיתות ו' מתמנים לשומרים ב- משמרות הזה"ב. אלה עומדים במעברי החצייה הקרובים לבית הספר, שומרים ומגנים על הגעתם של כלל התלמידים בבטחה לביה"ס וחזרה ממנו. אחריות גדולה מוטלת על כתפיהם והם עושים זאת בתשומת לב מרבית ובהקפדה על הנהלים.

 

 

מרוץ כפר ורדים 15.9-

ביום שישי 15.9, יצא לדרך מרוץ הכפר המסורתי כל תלמידי ביה"ס בכיתות א-ו והצוות החינוכי השתתפו בו. הרחבה נצבעה בצבעי הקשת,

כאשר כל שכבת גיל לבשה את החולצה השכבתית שלה, כולם הוזנקו לקולות מעודדים ומורל גבוה, החלו בריצה שעקפה את רחוב שניר כולו.

עם סיום המירוץ, נהנו הילדים ממדליות וקרטיבים שחולקו לכולם.

את בי"ס קשת, ייצגו בכבוד ובגאווה:

שקד טרבסקי מכיתה ו'3 שזכתה במקום הראשון במסלול ה- 4 ק"מ.

גל קליין מכיתה ה3 שזכה במקום הראשון במסלול ה- 2 ק"מ.

 

טיול ל"בית המאירי" שבצפת לשכבת כיתות ב' במסגרת "לקראת תורה" 18.9-

 

במסגרת הנושא "לקראת תורה", יצאו תלמידי שכבת כיתות ב' לבית המאירי שבצפת, שם הכירו מיהו סופר סת"ם, המלמד וה"חדר" בו למדו תורה את הווי החיים שבצפת-

לפני שנים רבות... הילדים נהנו מהחוויה מהסיור ומהפעילות בבית הכנסת הסמוך. מתרגשים כבר להתחיל ..."תורה מתוקה מדבש"!!

 

 

 

 

שיעור מדעים בכיתה ו'2- בניית מסילות רכבת מחומרי יצירה פשוטים-

במסגרת החקר המדעי בשיעורי מדעים למדו תלמידי ו' בבניית מסילות רכבת מחומרי יצירה פשוטים.  בדרך חווייתית זו, התנסו הילדים בניסוח שאלת חקר

וכן ברישום תרשימי אנרגיה בנושא: המרות ומעברי אנרגיה.

 

 

 

 

מרכז קהילתי כפר וורדים פותח בסדרה חדשה של סיורי אמנות מרהיבים 

לרגל שנת הפעילות החדשה, מרכז קהילתי כפר וורדים מתחבר לתערוכות הגדולות בארצנו הקטנה ומציעה סדרת סיורי אמנות חדשה ,שמטרתה להתקרב ולהכיר את המתרחש במרחב היצירה האמנותית העכשווית. בסדרה ייחשפו המשתתפים לתערוכות המוצגות בארץ ויחוו את השיח האמנותי תרבותי שהן מייצרות.

הסיורים  הינם בהדרכת יעל רמון , יעל עסקה בקליגרפיה ואיור והינה בוגרת אוניברסיטת חיפה בתחום אמנות יצירה. מזה שני עשורים יעל עובדת במוזיאונים, גלריות ומרכזי אמנות, וספגה את רוח היצירה ומקורותיה המרתקים.

סיור האמנות הראשון שיפתח את הסדרה יתקיים ב-18.10.17  היציאה היא  מכפר ורדים לרמת-אביב. כבר בדרך תפתח הראייה האמנותית ב'גלריהזוּזו' אשר בעמק חפרּ-גלריה להנעה תרבותית. הגלריה מהווה מרחב חדש לקידום אמנות ותרבות עכשווית, מעבדה פעילה למימוש והעמקת עשייה אמנותית. במקום ניתן להנות  מתערוכת הפתיחה "טוּי טוּי טוּי" - הנפרשת על חלל תצוגה של 150מ"ר. המשתתפים יפגשו את האוצרת והיוצרת רותם ריטוב שתציג את  הפרויקט של הגלריה בו היא משתתפת כאוצרת, חומרי הגלם הפיזיים והרוחניים של פעולה, המשחק בין הדימוי הברור לבין פירוקו לשפה חזותית חדשה, איך מקטע בודד הופך למכלול וכיצד התוצאה הויזואלית מבטאת את היחסים המורכבים בין הפרט לכלל. רותם אף תספר על עבודתה מוצגת בתערוכה 'מצבי קיצון'.

הסיור ימשיך  לרמת-אביב לתערוכת הנייר 'מצבי קיצון- נייר ישראלי' המוצגת במוזיאון ארץ ישראל. התערוכה הינה פרויקט רחב היקף, הכולל שישים וחמישה אמנים ומעצבים, אשר לוקח את הנייר המוכר כחומר שולי ומצע ליצירה, ומעבירו לקדמת הבמה כשחקן מרכזי. הביקור המרהיב יעבור בינות למוצגים המרהיבים בתערוכה.

 

* עלות הסיור 165 ₪ , ההרשמה לטיולים נעשית באתר המרכז הקהילתי.

*ההשתתפות כוללת הסעה באוטובוס, כניסה והדרכה במוזיאון וביקור בגלריות מקומיות.

 

לפרטים נוספים :

מרכז קהילתי כפר ורדים:04-8338355 

 יעל רמון : 054-2280388