ראשון, 26 אוגוסט 2018 12:41

"בית ספר קשת" פותח שנה חדשה, תשע"ט- תהא שנה של עשייה טובה.

 

אנחנו בשיאן של ההכנות , בית ספר מתחדש, נצבע ומוכן לקלוט את ילדי בית הספר . גם הצוות החינוכי נרגש ומתכונן  לפגוש את הילדים החמודים החוזרים מהחופש.

שתי כיתות א' נפתחות השנה והקטנטנים מתרגשים מאוד. נאחל להם קליטה רכה ובטוחה ולהורים ברוכים הבאים למשפחת קשת.

נשתף מהעשייה שעוד לפנינו -

בית ספר חברתי -  במסגרת תכנית מפרש הגדרנו את בית הספר  כבית ספר חברתי- קהילתי שמצמיח בוגר מעורב חברתית, מתוך תחושת שייכות ואחריות לסביבה ולקהילה בה הוא גדל.

אנחנו בשיאו של התהליך ושמחים לבשר לכם שבית הספר זכה במלגה לקידום המיזם על סך של 75,00 ש"ח.  במסגרת המיזם יוקם בבית ספר מרחב חלו"מ (חברה-למידה -ומשמעות).

אנו שוקדים בימים אלו על עיצוב והקמת המרחב שבו יוכלו לפעול ללמוד ולעבוד כל ילדי בית הספר.

"גן וגיא", - בסמוך לתחילת השנה נחנוך את הגן המוזקלי שהוקם בבית הספר לזכרו של גיא לוי ז"ל שלמד בבית הספר ונפל במבצע צוק איתן. 

הגן מוקם בשיתוף הוריו של גיא ז"ל  גליה ורון ושל הרשות.  הגן יהווה מקום בו המוזיקה והנגינה מזמנים מפגש לילדים ולקהילה להיות ולחוות.

על פי החלטת משרד החינוך תהא השנה בסימן אחדות  - גם אנחנו מתכוננים ומכינים את התוכניות התכנים הלימודים והפעילויות כך שיעסקו בנושא חשוב בשיאו "יום האחדות" במערכת החינוך אשר יצוין ביוני, שיהיה בסימן "אחדות מתוך שונות", בשאיפה לאחדות, בקירוב לבבות ובחיבור בקרבנו.

בנוסף  אנו ממשיכים בדיאלוג היצירתי - למידה בחקר של כל ילדי בית הספר בנושאים שונים וכן ניתן השנה דגש בשילוב דרכי  הוראה מגוונות בדגש חברתי .

תכנית הטיולים ממשיכה להיות ייחודית מגוונת עשירה ובהלימה לתכניות הלימודים, לחבר את הילדים לנופי הארץ לאנשיה דרך המראות , המפגשים והחינוך הסביבתי לגאוות ואהבת המולדת.

ובראש התוכנית הטיול הבית ספרי בהובלת תלמידי ו' הבוגרים שלנו שמדריכים את תלמידי כל ביה"ס.

תכניות ייחודיות ימשיכו לפעול בבית הספר גם בשנת הלימודים הבאה -

אמירים- תכנית מעשירה למצטיינים , קינג דיויד במנצ'סטר- בי"ס תאום המנהל קשרים לאורך כל השנה עם לימודי האנגלית, גן חלונות אל הגליל- מפגשים לאורך השנה של תלמידי א' בגן הניסויי,

שיעורי העשרה ג' - ו' - שיעורים אותם בוחר התלמיד מתוך מאגר שיעורים המרחיבים את ידיעותיו בלמידה רב גילית ונותנים טעימה קטנה ממגון עשיר של תחומים. גשר רב דורי - מפגשים של ילדים עם ותיקי הישוב לאורך השנה סביב נושאים שונים. שיר של יום - במהלך השבוע בבוקר יפתחו הילדים את היום בשיר של יום שיבחר עבור כל ילדים בית הספר. פתיחת יום רגוע , נעימה בה יכירו הילדים ממגוון שירים מוכרים וחדשים.

  

בברכת שנת לימודים משמעותית בטוחה מגוונת ומאוחדת

מנהלת בית ספר "קשת"  ענת שוורץ והצוות החינוכי

עוד בקטגוריה זו: « יום המשפחה בבי"ס קשת