חמישי, 26 ינואר 2017 16:32

ביקור תלמידי שכבת כיתות י במגמת מדעי המחשב של "אמירים" בחברת "גוגל"

 

ביום שלישי 24/1, נסעתי עם תלמידי מדעי המחשב של שכבה י' בתיכון "אמירים"


לביקור בחברת "גוגל"במת"מ חיפה.

מטרת ביקורים מסוג זה היא להפגיש את התלמידים עם מהנדסים מהתעשייה, לשמוע מהם על פרויקטים ועל טכנולוגיות חדשות שבהם הם עוסקים ולקבל מהם מידע על מהלך הקריירה שלהם. ביקורים מסוג זה יוצרים הנעה פנימית גבוהה מאוד אצל התלמידים לבחור מקצועות הנדסיים ולשפר את הישגיהם בכל המקצועות שלהם בבית הספר.

הביקור שארך כשעתיים נערך במרכז הפיתוח של גוגל ישראל במת"מ חיפה.

עם הגעתנו, קיבל אותנו בברכה אחד ממנהלי הפיתוח של המרכז, מר שריף מוגראבי, שבתחילה הציג את מהלך הקריירה האישי שלו, נתן סקירה מקיפה על חברת גוגל ולאחר מכן התמקד בפרויקטים העכשוויים שבהם עוסקים הצוותים במקום, בהם תוך ניהול שיח פורה עם התלמידים ודיון איך הם עצמם היו פותרים בעיות טכנולוגיות שבהן נתקלו המהנדסים.  

לאחר הפסקה מפנקת של מתוקים ושתיה, נערך מפגש פתוח של שאלות ותשובות עם צוות של שלושה מהנדסים מהחברה, שבה התלמידים שאלו שאלות שהעסיקו אותם בנושאים טכנולוגיים וגם בנושאים מנהליים ("איך מתקבלים לעבוד בגוגל..." ועוד.).

החלק האחרון בביקור היה הצצה מרשימה מאוד במרחבים השונים של משרדי החברה: פינות העבודה המאובזרות, אזורי המנוחה המפנקים (כורסאות מסג'..) ומתקנים שונים לפעילות מרעננת כמו ביליארד, חדר כושרועוד הרבה אחרים.

במהלך כל הביקור והנסיעה התלמידים התנהגו למופת, גילו מעורבות, שאלו שאלות ענייניות ובעיקר - מאוד נהנו.

 מאת דניאל בואנוס, מרכז מגמת מדעי המחשב  ב"אמירים"

מצ"ב תמונות מהביקור