שני, 15 מאי 2017 11:14

מסע ישראלי –תערוכת אמנות מחברת בין דורות

כתבה: עדית אוהל, רכזת אמנות בחט"ב "אמירים"

ביום ראשון 7.5.2017 ביקרו תלמידי שכבת ח' מבית ספר "אמירים" בתערוכה "מסע ישראלי", תערוכה של אמני הכפר שהוצגה במשכ"ל בכפר ורדים.

במהלך ביקור זה חוו הילדים מסע אישי ומיוחד. הם סיירו בין עבודות אמנות, עבודות שאמנם שיקפו מסע אישי ופרטי של כל אמן, אך יחד יצרו מרקם שלם של תרבותוקהילתיות.  במהלך הסיור קיבלו התלמידים דף הכוון והתבקשו להתבונן ולהתייחס  כל אחד ואחת לעבודה אחת באופן מעמיק.כל עבודת אמנות לוותה בטקסט המספר את סיפורוהאישי של האמן,התלמידים התבקשו לחבר בין הטקסט ליצירת האמנות.

המפגש עם ארבע אמניות: אסתי כץ, נחמה באר, חנה ניר ודינה שחר,ששיתפו את הילדים בסיפורם האישי,היה עוצמתי ואיפשר לילדים לחוש חיבור ליצירה האומנותית ולבחון ולהבין אותה ואת האדם העומד מאחוריה מנקודות מבט נוספות .

המפגש והשיח עם האמנים לא רקשהעצימו בפני הילדים את חשיבות התערוכה, אלא לימדו אותם אף שיעור או שניים לגבי ההיסטוריה הישראלית ואת החשיבות של העברתה לדור הבא, הם העבירו תחושה של קהילתיות ומעל הכל הבהירו לילדים, כי כל אחד מאיתנו עובר מסע אישי משלו, ולכל מסע יש מקום, אך הביחד של כל אותם המסעות הוא שיוצר את החיבור שלנו כעם וכקהילה.

תערוכה זו הינה ,ללא ספק, משאב חשוב הקיים בקהילת כפר ורדים, ושיש בוכדי להעניק לתלמידי בית הספר חוויה אישית וייחודית.

כן יירבו עוד מפגשים המשלבים אמנות, תרבות ושיח בין תושבי הכפר גדולים וקטנים גם יחד.

תודה לאוצרת דינה שחר, שאפשרה לנו לחוות קצת מהעשייה האמנותית בכפר, לצוות המורים בשכבת ח', שליווה את התלמידים  ובמיוחד לליאת משגב שהיתה שותפה לחשיבה ולביצוע.