שלישי, 24 נובמבר 2015 16:10

הטבות המס לכפר ורדים ישמרו לעוד שנתיים במהלכן ימצא פתרון קבע

מועצה מקומית כפר-ורדים

 

 

24/11/15 

על פי החלטת וועדת הכספים היום, תושבי כפר ורדים ימשיכו להנות מהטבת המס בגובה 11% בשנתיים הקרובות, במהלכן תפעל הוועדה למצוא פתרון קבע לסוגיה.

 

היום, יום שלישי 24/11/15 אושר המתווה החדש למתן הטבות מס על בסיס תוכנית סופר משנת 2008 שעברה שינויים והתאמות בוועדת כספים. למרות השינויים וההתאמות, הקריטריונים אשר נקבעו בבסיס המודל נותרו בעינם. בוועדת הכספים הוחלט כי בשל ייחודו של  כפר ורדים, קרבתו לגבול הצפוני של ישראל ועם זאת – חשיבותו בתרומה למשיכת אוכלוסייה חזקה לגליל,  יש להותיר את  הטבת המס הניתנת לכפר ברמתה הנוכחית (11%) בשנתיים הקרובות, במהלכן  תפעל הוועדה למצוא פתרון קבע לכפר ורדים.

במהלך אישור המתווה אמר ח"כ גפני: ""אנחנו מעוניינים לשמר ולחזק את כפר ורדים ולכן נשאיר אותם בהוראת שעה שתמשיך את הטבת המס ממנה הם יהנו והיא בסך 11%. לאחר מכן נעשה כל מאמץ לסייע בחקיקה כך שהם ימשיכו ליהנות מההטבה".

 

סיוון יחיאלי, ראש המועצה המקומית כפר ורדים: "אני מבקש להודות ליו"ר ועדת כספים ח"כ משה גפני, לחברי וועדת כספים, ליועמ"ש ועדת כספים שגית אפיק ולחברי ראשי הרשויות בצפון ובדרום על הסולידריות והתמיכה הגורפת בכפר ורדים. אני מבקש להודות במיוחד לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, שר האוצר מר משה כחלון והצוות המקצועי שלו ויו"ר הכנסת מר יולי אדלשטיין. אני סמוך ובטוח כי יחד נתגייס בשנתיים הקרובות ונמצא פתרון קבע לישוב.  עבדנו קשה כדי להגן על הבית, ואני שמח שהצלחנו"

 

 

 

הנחיות שעת חרום

פיקוד העורף הנחיות לשעת חרום