רביעי, 22 יוני 2016 17:43

מפגש היערכות קיץ 2016

 

22/6/16

 

בימים האחרונים התקבלו במשטרת מעונה תלונות תושבים על רעש ברחובות הכפר עם תחילת חופשת הקיץ. היום, יום רביעי ה- 22.06.2016 התקיימה פגישה במשרדי המועצה בה השתתפו ראש המועצה סיון יחיאלי, נציגי מועצת נוער ונציגי שבט הצופים, נציגי ההורים, חיים ביטון – קצין שיטור וקהילה במשטרת מעלות תרשיחא ועובדי המועצה והמתנ"ס.

במפגש העלו בני הנוער וההורים טענות לגבי מהירות זימון המשטרה על ידי תושבים וחוסר סובלנות של התושבים המתלוננים והסיירים.

לנוכחים במפגש היה ברור כי יש למצוא את נקודת האיזון בין פעילות  הנוער בלילות הקיץ לבין  רצון  התושבים למנוחה.  במהלך הדיון הבהירו גורמי המשטרה כי יינקטו צעדים כנגד מתלוננים סדרתיים בגין רעש הנחשב כרעש "סביר", כמו כן סוכם כי אין דין רעש ברחובות הפנימיים בכפר כדין הרעש במבני הציבור המיועדים לכך:  בתי הספר, מגרשי הספורט, בית הנוער והמרכז המסחרי.

החל מהיום בלילה ייפתח מועדון הנוער במתכונת קיץ וזאת על מנת לאפשר לבני הנוער להתכנס במקום מוסדר עם הנחיות מאוד ברורות בכל הנוגע לשמירה על השקט במקום.

במקרה של רעש בלתי סביר ברחובות מתבקשים התושבים לפנות ישירות לסייר המועצה – סער גולדשלגר (052-4296703)  בטרם פונים למשטרה.

רכז הנער בעז בן פורת: "כפרניקים צעירים, לאחר שנת לימודים עמוסה ומלאה לעייפה, הגיע זמנכם לנוח להינות ולפרוק, אנא זכרו שישנם תושבים רבים הממשיכים בעבודתם/לימודים או כל עיסוק אחר הדורש שקט בשעות הרגישות. הימנעו מרעש מיותר או רעש שלא במתחמים המיועדים לפעילות".

ראש המועצה סיון יחיאלי: "המצב הקיים בלי נסבל. לא יכול להיות שאכיפה משטרתית היא הצעד הראשון שיינקט אל מול מטרד רעש של בני הנוער, והמשטרה שותפה לעמדתי זו. המדרג הנכון הוא חינוך, לאחר מכן יש את רכז הנוער ואת סייר הביטחון, אשר הם הכתובת הראשונה במהלך הקיץ ורק לבסוף יש מקום לאכיפה משטרתית. גם סיירת הורים תהיה מעורבת בעניין.

אני שמח על קיום הדיאלוג בין התושבים, הנוער, הרשות והמשטרה על מנת למצוא את האיזון הנכון ולאפשר לנוער ליהנות מהקיץ תוך התחשבות בתושבים. תודה למשטרה על שיתוף הפעולה, תודה לבני הנוער ולהורים על הדיאלוג הפורה. קיץ מהנה ובטוח לכולם".

 

הנחיות שעת חרום

פיקוד העורף הנחיות לשעת חרום