שרות וטרינרי

 

הודעה לבעלי הכלבים בכפר ורדים

מראשון לינואר 2013 נכנס לתוקף תיקון לחוק, לפיו יחויב כלב שאינו מעוקר או מסורס באגרת רישוי מוגדלת, למעט כלבים שיקבלו פטורים בעקבות עמידה בתנאים הרשומים מטה. התעריפים החדשים כדלקמן:

  1.  רישיון וחיסון לכלב מסורס 53.5 שח

  2. כלב שקיבל פטור – 68 שח

  3. רישיון וחיסון לכלב לא מסורס/לא מעוקר – 369 ₪.
  4. סימון בשבב אלקטרוני – 73 ₪.

נוהל למתן פטור מתשלום אגרת רישיון מוגדלת, לכלב לא מסורס/לא מעוקר, שיהא זכאי לתעריף הרשום בסעיף 2 לעיל, יהא כדלקמן:

א.     פטור עקב גיל הכלב: קטן מ – 6 חודשים, או שקיבל לפחות 8 חיסוני כלבת 

או מעל גיל 8 שנים ויש על כך תיעוד במאגר הארצי לרישום כלבים או במחלקה הווטרינרית.

 

ב.      פטור עקב מצב בריאותי: – יש להגיש מסמכים רפואיים מהווטרינר המטפל, רלוונטיים למחלות הרשומות בנוהל, מלווה בטופס בקשה לפטור לווטרינר הרשותי.

ג.       פטור עקב היות הכלב טהור גזע: – יש להגיש את האישורים כמפורט בנוהל הפטור מההתאחדות הישראלית לכלבנות, מלווה בטופס בקשה לווטרינר הרשותי, שבסמכותו להחליט על הפטורים מתשלום אגרת רישוי מוגדלת.

את הנוסח המלא של נוהל הפטור ואת הטפסים לבקשת הפטור, ניתן לראות ולהוריד מאתר האינטרנט של המועצה. את הבקשה לפטור יש להגיש 30 יום לפני מועד מתן החיסון.

 

להזכירכם, מאחר ומחלת הכלבת הינה מחלה קטלנית לבני אדם, הנכם מתבקשים להקפיד על חיסון הכלב על פי החוק - אחת לשנה, החל מגיל 3 חודשים.

 

ד"ר אבנר ברזילי – וטרינר

מ.מ. כפר ורדים

רביעי, 21 פברואר 2018 11:36

הודעה לבעלי הכלביםהחל מחודש מרץ 2018 יישלחו אליכם שוברי תשלום עבור חיסון כלבת. השובר כולל את הרישיון להחזקת כלב ואישור לחיסונו.


את התשלום ניתן לבצע באתר המועצה, תחת גזברות ובכל בנק דואר, בבנק הבינלאומי בכפר.

בברכה,

דר' אבנר ברזילי


וטרינר המועצה


052-4296699

 

מועצה מקומית כפר-ורדים 

 

19.11.2013

 

 

הגליל המערבי, אשר בו צפיפות השועלים והתנים ונגיעותם במחלת הכלבת היא מהגבוהות בארץ, מהווים כיום את המאגר העיקרי לנגיף הכלבת. טורפי בר אלה יתחסנו, על ידי אכילת פיתיונות, המכילים תרכיב נגד מחלת הכלבת וכן חומר סימון.

הפיתיונות פוזרו היום, סביב שטח השיפוט של כפר ורדים, באמצעות רכב המועצה, מחוץ לשטח הבנוי. גודלם וצורתם כקופסאות גפרורים וצבעם אפור- חום. למרות שאין סכנה כל שהיא לאדם או לחיות המחמד, אין לגעת בהן ויש להשאירם במקומם.

בעקבות פיזור הפיתיונות בעבר, בוצע מעקב על ידי לקיחת דגימות משועלים ותנים ואכן נמצא כי חלק לא מבוטל מהם נמצא מסומן (וממילא מחוסן) על ידי אותו חומר סימון שהוצמד לתרכיב הכלבת שבפיתיון.

החיסון הפומי (אוראלי) אמור להקטין משמעותית את שיעור נגיעות השועלים והתנים בכלבת ואת סכנת ההדבקה לחיות בית ולאדם. אין חיסון זה פוטר מהצורך להמשיך בפעולות בקרה לצמצום צפיפות חיות הבר באזור וכמובן, ביצוע החיסון השנתי לכלבים נגד מחלה קטלנית זו.

 

ד"ר אבנר ברזילי – וטרינר

 

 

 

שבת, 23 פברואר 2013 23:05

זהירות כלבת

 

בשנתיים האחרונות חלה עלייה חדה במספר בעלי חיים נגועים במחלת הכלבת. האזורים הנגועים היו בעיקר בצפון הארץ, אך מספיק שכל חתול נגוע או חיית בר נגועה, יגיעו לאזור מסוים בשביל שגם בו תפרוץ המחלה ותועבר לחיות אחרות ואפילו לבני אדם. לאור הדיווחים הרבים על מקרי הכלבת בתקופה האחרונה, מוזהר הציבור מפני המחלה ואת דרכי ההתמודדות עמה.

 

מחלת הכלבת היא מחלה נגיפית אשר פוגעת במערכת העצבים של כל סוגי היונקים: כלבים, חתולים, סוסים, בקר וצאן, מכרסמים ועוד. לא תמיד ניתן לזהות חיה נגועה בכלבת. הסימנים הבולטים ביותר הם התנהגות עצבנית לא אופיינית, תוקפנות או פחדנות. המחלה מועברת על ידי מגע רוק, בעיקר במקרי נשיכה. כאשר הנגיף הקטלני מועבר הוא מתרבה ונע לכיוון מערכת העצבים. מרגע שהנגיף הגיע למערכת העצבים אין דרך לרפאו והוא יגרום למוות בתוך מספר ימים. חשוב להדגיש כי המחלה מועברת מיד בתום תקופת הדגירה ובדרך כלל עוד טרם הופעת סימני המחלה, ולכן גם בעל חיים הנראה לכאורה בריא, עלול להיות מסוכן ולהעביר את מחלת הכלבת גם אם הוא נראה לנו חמוד וידידותי.

שבת, 23 פברואר 2013 23:02

זהירות טפילים

זהירות – טפילים!

 

האביב בפתח ועימו פריחות, פרפרים וגם... קרציות ופרעושים.

 

עונת האביב מוכרת לכל בעל חיית מחמד בתקופת פריחתם של טפילים כגון קרציות ופרעושים. מעבר למטרד הברור שטפילים אלה יוצרים לחיות המחמד, חלק מהם מהווים מטרד גם לבני אדם, בעוד שאחרים עלולים להוות סכנה בריאותית של ממש.ראוי להיערך כבר עתה בכדי למנוע התפשטות טפילים  לקראת העונה החמה.

 

פרעושים וקרציות

=    בקיץ, פרעושים וקרציות מתרבים בקצב מהיר ולכן, יש להקדים תרופה למכה, ולהתחיל כבר בחודשי האביב, בטיפול מונע. חשוב מאד להשקיע בתכשירים טובים ולא לחסוך בנושא זה. השוק מציע כיום סוגים שונים של טיפולים בתרסיס, באמפולות ובזריקות.