תרבות - כפר ורדים - אתר המועצה המקומית

                                                                          

משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות 'מעוף'

סניף מעוף נהריה בשיתוף מרכז קהילתי כפר ורדים

 

משרד הכלכלה והתעשייה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות 'מעוף'- מציעים למנהלים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים, מגוון רחב של קורסים מסובסדים להתייעלות ופיתוח העסק. השבוע נפתח בכפר ורדים,  בשיתוף פעולה עם מרכז קהילתי כפר ורדים, קורס 'שיווק דיגיטלי' בו משתתפים בעלי עסקים רבים של עסקים מהאזור, ממגוון מגזרים ותחומים.

 

ניר רובינפלד מנהל סניף 'מעוף' נהריה: "במסגרת הקורס יקבלו בעלי העסקים ויזמים כלים לניהול שיווקי נכון במגוון פלטפורמות, הן מבחינה אורגנית והן מבחינת ממומנת, מיומנויות לבניית פוסט מושך ואטרקטיבי ועוד. במטרה לשדרג את הכנסות ולקוחות העסק בגזרה האינטרנטית".

 

'מעוף', הינו מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתו לקדם עסקים ויזמים. שרותי מעוף מוענקים בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי, וכוללים בין היתר: קורסים, מיפוי עסקי, ייעוץ פרטני במגוון תחומי הניהול העסקי, הדרכות וכנסים מקצועיים, ליווי בגיוס מימון, הטבות ומענקים ומתן מידע על כלי הסיוע הקיימים במימון ובפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה. 

ליאת בלכר , מנהלת המרכז הקהילתי מברכת על שיתוף הפעולה עם "מעוף" שיתוף שמאפשר את הרחבת מגוון הפעילויות והתכנים לתושבי כפר ורדים בתחומים שונים ומסייע בכך שהקורסים מתקיימים בסמיכות לביתם, לאור הביקוש הרב לקורס הראשון ישנה כוונה לפתוח קורס נוסף בתחום השיווק הדיגיטלי וכן בחינת פתיחת קורסים נוספים.

 

מעוף נהריה יקיימו בקרוב כנסים ומפגשים עסקיים ויפתח קורסים נוספים.

לפרטים והרשמה: סניף מעוף נהריה - 072-2217929

 

26/6/18

 

בימים אלו מסתיימת סדרת הטיולים השנתית הראשונה לאורך שביל ישראל של המרכז הקהילתי בכפר ורדים בהדרכתו של מורה הדרך עמרי אבידר.

זו היתה סדרהנהדרת של שמונה טיולי שבת לשתי קבוצות מטיילים במקביל ,שהחלה בקיבוץ דן לרגלי החרמון והסתיימה בגינוסר על שפת הכנרת. בכל טיול צעדו המשתתפים בין 6 ל-10 ק"מ לאורך קטעים משביל ישראל עם סטיות קצרות מהשביל לנקודות ענין מרתקות לצדו,שכללו מפגשים אנושיים, אתרים מיוחדים או פינות חמד כמו בית המוסיקאי ג'ורג' סמעאן בגוש-חלב, מוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך, מערות הנזירים בנחל אביב, הסליק בכפר גלעדי ועוד.

"שביל ישראל מחבר שבילי-טיול ונקודות נוף מהיפות בארץ" אומר עמרי אבידר שהוביל והדריך את סדרת הטיולים, "אבל המפגשים עם האנשים והביקורים שהוספנו לצעדה בשביל היו תוספת חשובה שהעצימה מאוד את העניין ובעיקר את החוויה."

"לפגוש בריכת מים זכים וצוננים כשאתה עייף ומיוזע אחרי הליכה בחום זו חוויה די נדירה בארצנו, ודבר שנחרט בזכרון." מספר אבנר גרינבר, שהשתתף בכל טיולי הסדרה יחד עם עפרה אישתו. "הטבילה במימיה הקרים והצלולים של הבריכה היתה משיבת נפש, ממש. נהניתי גם מהסבריו המחכימים של עמרי ומחווית הטיול בקבוצה יחסית קטנה ואינטימית".

רמת הקושי של טיולי הסדרה לא הייתה גבוהה והמסלוליםהתאימו גם למי שאינם מיטיבי לכת.עומרי הקל היכן שניתן, ובקטעים מסוימים צעדו המטיילים בכיוון ההפוך, כלומר בירידה במקום בעליה או דילגו על קטעים פחות משמעותיים. כמו כן , לקבוצה היה אוטובוס צמוד שלקח והחזיר מהכפר והקל על הצד הלוגיסטי , למשל, ניתן היהלהשאיר את הארוחות על האוטבוס ולצעוד יותר קלים.

"מה שהכי שימח אותי" מוסיף עמרי "זו אווירת הכיף שנוצרה. כולנו חיכינו כבר לטיול הבא: למפגש עם החברים, להליכה עצמה, לארוחות המשותפות ולקפה השחור שבסיומן, לשיחות ולחברותא – כל אלו הוסיפו המון לנופים ולתכנים."

"סיימנו את הסדרה עם טעם של עוד" אומר עמוס עוז (שטייל יחד עם עטרה אישתו ועם נכדתו בת ה-10), "ואנו מחכים כבר להמשך בשנה הבאה".

בעונת הטיולים הבאה שתחל באוקטובר, נמשיך מהמקום שבו הפסקנו, במקביל תיפתח גם קבוצה חדשה ,שתתחיל את המסלול מההתחלה.

"סדרת הטיולים הזו היתה טובה מאוד גם לגוף וגם לנשמה" אומרת ציפי דיקמן שצעדהלאורך השביל עם משה בעלה"ואני ממליצה בחום לכל מי ששביל ישראל מושך אותו – לא להתלבט ולהירשם לשנה הבאה".

המעוניינים לקבל פרטים או להירשם לעונת הטיולים הבאה מוזמנים לפנות למרכז הקהילתי למייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   או בטלפון :04-8338355

 

 

מחזור הראשון של תזמורת ״המלאכים של ראובן״ (השם נבחר על ידי הנגנים) בקונצרט סוף שנה מיום 20.06.2018.

הכל החל לפני כשנה, כשקפריזה שלי (אחת מיני רבות) הייתה להקים תזמורת (כלי נשיפה, הקשה וגיטרה בס) לאנשים, באמצע החיים, אשר לא היה להם כל רקע, ידע או ניסיון מוזיקלי קודם. ממש התחילו מאפס (רובם), מי בטרומבון, מי בחצוצרה, וכך הלאה לחליל הצד, קלרינט, סקספון, קרן יער, טובה, גיטרה בס וכלי הקשה.
הקונסרבטוריון (כפר ורדים) השאיל כלי נגינה לנגנים הצעירים (ברוחם) ואלו זכו לקבל אחת לשבוע שיעור נגינה עם מורה מקצועי, למדו להכיר את כלי הנגינה, להרכיבו ו״לתפעלו״, למדו תווים וכן התיישבו אחת לשבוע לחזרה משותפת כולם יחדיו.
לא אסתיר - החזרות הראשונות היו עבורי סוג של עינוי. הצלילים חרקו, קריאת התווים התאפיינה באי דיוק (לשון המעטה)... אבל, משבוע לשבוע הלכו אלה והשתפרו.
אחרי יום עבודה, המהנדס, הגימלאי, הרופא, המנהלת, האחות, המורה ושאר שלל בעלי מקצועות מהיום יום, זכו באתנחתה מוזיקלית שעשתה טוב והנאה מרובה לכולם (כולל כותב שורות אלה).
המסקנה - כל אחד יכול לנגן, לעשות מוזיקה ולהנות. אף פעם לא מאוחר מדי. מעבר למוזיקה - התגבשה לה קבוצת איכות שמעבר למכנה המשותף והמוזיקלי, הפכו אלה ל״נבחרת״, לקבוצת חברים שטווח הגילאים שלהם הנו 20-80 וכולם יחדיו מאושרים. בקונצרט הם נגנו נפלא, התרגשו וריגשו ועל כך אני מסיר את הכובע בפניהם. עוד לא נסתיימה שנת לימודים זו וכבר רשימת ממתינים ארוכה מבקשת להצטרף לחוויה הנ״ל.
כפר ורדים מבחינתי הוא כפר המוזיקה! ככל ויתאפשר (ויתאפשר!), נקלוט כל מי שחפץ
לנגן - כי לכל אחד ואחת מגיע (מי בשל ילדות שלא איפשרה לעשות מוזיקה בילדותו, מי בשל היעדרות היצע מוזיקלי בצעירותו ומי שהחליט שעכשיו שהוא בשל לכך ורוצה זאת). המלאכים של ראובן - אתם נהדרים, ראויים וכייף לעשות אתכם מוזיקה. ותושבי כפר ורדים כמו גם תושבי יישובי/ערי הסביבה, אם זה מגרד לכם באצבעות, אם זה עושה לכם חשק, פנו בהקדם אל מזכירות קונסבטוריון כפר ורדים (רח׳ הדס 10) או התקשרו 04-9574369 או כתבו מייל (This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ואנו נעשה כל שביכולתנו לשבץ אתכם לשיעורי נגינה עם תחילת שנת הלימודים תשע״ט.

 


מאחל לכולם חופשת קיץ נעימה ומילוי מצברים

 

קבוצת עוצמה   כפר ורדים - תלמידי כיתה ה' ,שנה ראשונה בליגה

   עם  מאזן מושלם של   18:0   

מאמן הקבוצה : נסיב פלאח  

מנהל מקצועי : שי מינסטר

שחקנים עומדים מימין: כפיר בר- חן , אלירן אלקיים, אורי קרן , יואב אגוזי , יואב רוייטמן , תומר פורן , יהונתן מרקוביץ, ליעד סונסינו , יובל שלום , יהל אלגזי, יהונתן לייבוביץ, רועי שרף.

 

יום השואה באשכול הגנים,

מדי שנה בשנה בהתקרב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, עולות שאלות, דילמות באשר להסברת נושא השואה לילדים בגיל הרך.

כל העוסקים בחינוך ובעיקר גננות חשים עצמם כמחפשי דרך. השאלות הרווחות הן: האם לספר? החל מאיזה גיל? מהו כיצד לספר? העלאת השאלות נובעת מהחשש לחשוף את הילדים הצעירים לזוועות שהמיטו הנאצים על העם היהודי, יחד עם זאת מלווה באמונה, שמוטלת עלינו אנשי החינוך חובת הזיכרון וההתייחדות עם זכר הנספים בשואה.

בגנים הצעירים, נושא השואה הועלה במסגרת סיפורים מותאמים לילדים צעירים הנוגעים באופן רך בשואה, כאשר הדגש העיקרי שהושם היה על הגבורה והתקומה של המדינה.

בגני החובה, נפגשו הילדים עם תושבת הכפר הגברת מאירה אמיתי, בת לניצולת שואה. במפגש מאירה סיפרה את הסיפור על אמה ודודה שניצלו במלחמה מתוך הספר "השריקה" שיצא לאור בשנה שעברה. הסיפור מספר על אח ואחות שנפגשו במלחמה בזכות אותה שריקת מוסכמת שהייתה ידועה במשפחה. תודה רבה למאירה על הזכות בשמיעת הסיפור המרגש ועל התקווה שהשאירה בכולנו.

בתמונות,  כל ילדי האשכול התכנסו להורדת הדגל לחצי התורן, ועמדו שתי דקות לזכר ששת המיליונים שנרצחו בשואה.

 

בשישי האחרון 13.4.2018 חגג אשכול הגנים ביחד הורים וילדים את יום השיא "עצמאות בסימן 70 שנה למדינת ישראל". כאשר הציר המארגן היה:

"חוקרים את העבר, מוקירים את ההווה, וחוזים את העתיד"

לאורך השנה כל גן בחר בנושא ייחודי שהועבר באמצעים שונים ומגוונים תוך שיתוף ההורים: בתאטרון, בשירה ובספרות, בעלי חיים בישראל ובסביבה, אומנות ישראלית, עצים בטבע ומשחקי ילדות.

האירוע נפתח בתערוכהשל ילדי הגנים, בהם הציגו הילדים את התוצרים ותהליכי הלמידה,לאחר מכן יצאו הילדים וההורים להרקדה משותפת, לצלילי ההורה.

במליאת הגנים הפליאו להופיע ילדי הגנים בשירים וריקודים, ולסיום הוקרן סרטון ששיקף את העשייה של הגנים לאורך השנה.

במעמד האירוע ברכו ראש המועצה סיון יחיאלי  ומנהלת האשכול איריס לביא את ההורים והילדים לרגל חגיגות ה 70 למדינת ישראל שנזכה לשלום שקט ושלווה שנים רבות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                           

בערב יום השואה נחנוך תערוכה חדשה "פסיפס ישראלי",

שתתן ביטוי לחוויה האישית של אמני הכפר וותיקיה בשנת

ה-70 למדינת ישראל.

בתערוכה יציגו האמנים: תמונות, צילומים,פסלים מחימר, עיסת נייר ומתכת , עבודות קרמיקה וצורפות מעשה ידי אמן.

התערוכה תספר על החוויה האישית של התהוות יש מאין,

מארץ מובטחת ונדחת לארץ פורחת. בובות תצגנה מיגוון

של טיפוסים מעליות שונות, תמונות תספרנה על נופים בארץ,

על מעגלי חיים ,והילדה הקטנה מהשואה,עם השמלה

האדומה, תגלה מה עלה בגורלה . דמותו של ד"וש

עם כובע הטמבל יצביע על התפתחות במשך 70 השנים,

ועוד נראה סיפורים ודמויות  של יהודים מגלויות שונות, לצד

המצב הנוכחי של סגירת הארץ בחומות הגנה.

 

המיוחד בתערוכה זו הוא השילוב שבין אמני הכפר וותיקי

הכפר. מספר אמנים ביניהם: מרים שטרן, רינה סטרוד,

יהודית גיל, חנה כרמי ומירי כספי התנדבו להדריך את וותיקי

הכפר שאינם אמנים בהכרח. להפתעת כולנו התוצאות

מרהיבות.

וותיקי הכפר אורגנו על ידי הגב' עליזה כץ ממועדון הזהב,

שהגתה את הרעיון לשתפם.

עוד הצטרפו לתערוכה : קבוצת הרוקמות של פרידה גרנות

וחוג לציור נאיבי של רונית הוד.

התערוכה תיפתח ביום ד' 11.4 , מיד לאחר טקס יום השואה.

ותסגר ביום א' לאחר חג העצמאות.

תערוכת "פסיפס ישראלי" תהא פתוחה לקהל במבנה המשכ"ל,  מיום חמישי 12.4.18 ועד 26.4.18 בין השעות 10:30- 17:00 .

 

ביום שבת 21.4.18 בשעה 11:00 יתקיים שיח גלריה. הציבור מוזמן.  

 

 

התערוכה תתקיים במשכ"ל,שברחוב אשכר ,ליד הצריף

הירוק (בין כיכר 2 ל-3).

המעוניינים לבקר בתערוכה בקבוצות ולקבל תדרוך, מוזמנים

להתקשר לפלא: 0522808253.

 

נשמח לראותכם

 

וועד אמני כפר וורדים.

 

 

 

 

קבוצת "אקסטרה" זו קבוצת נשים בכל הגילאים שמשחקות כדוּרֶשֶת זו השנה החמישית.

הקבוצה פועלת זו השנה השנייה במסגרת מח' הספורט במרכז הקהילתי ,ייחודה של הקבוצה במערכת היחסים החמה, המפרגנת והתומכת בין השחקניות.

מאמני הקבוצה מאז תחילת הפעילות הם תושבי כפר ורדים: מיכל מצר , מתן פרייזנר ומישו אמסילי. ההערכה ההדדית בין המאמן לשחקניות לצד תחרותיות והישגיות של הקבוצה זה המתכון שלנו להצלחה.

השנה, השתתפנו בטורניר העשור של ליגת הכדורשת באילת, למעלה מאלפיים שחקניות מרחבי הארץ הגיעו וצבעו את אילת בוורוד – הצבע של ליגת הכדורשת.

ארבע שחקניות מקבוצת "אקסטרה" חברו לשבע שחקניות מקבוצת "פסגות כרמיאל" וביחד נסענו לאילת כקבוצה אחת לשלושה ימי משחקים והנאה.

במוקדמות הבית בטורניר אילת ניצחנו בכל שלושת המשחקים ועלינו לראשות הבית, בבית העליון בחצי הגמר ניצחנו ובמשחק הגמר הפסדנו בהפרש קטן מאוד.

הבאנו הביתה את גביע הכסף, השמחה הייתה אדירה.

המשימה הבאה שעומדת בפני קבוצת "אקסטרה" היא משחקי הבית העליון בליגה אליו העפלנו, ובמסגרתו מצפות לנו התמודדויות מאתגרות נגד חמש קבוצות מצוינות. אנחנו מתכוונות להשקיע את מיטב מאמצינו וגם ליהנות מכל רגע.

 

כתבה : דבירה גזית