ראשון, 07 אוגוסט 2016 11:05

תזמורת הנוער כפר ורדים מבצעת Flash Mob בקניון עזריאלי

 כ-60 נגני תזמורת הנוער כפר ורדים ביצעו Flash Mob בלב קניון עזריאלי בחופשת הפסח האחרונה.

ב-21/04/16 נסעה תזמורת הנוער כפר ורדים לתל אביב ורשמה לזכותה יעד נוסף - Flash Mob תזמורתי בלב קניון עזריאלי. הקניון היה הומה באדם, והחוויה הייתה ייחודית ומעניינת.

אך לפני שנקפוץ ישר למים העמוקים, נסביר על התהליך עצמו ועל כל המעורב בו.

Flash Mob הינה תופעה תרבותית שבה קבוצה גדולה של אנשים מתאספים בהפתעה במקום ציבורי הומה באנשים ועושה פעולה שונה מהרגיל. הייחוד שבהופעות Flash Mob הוא גורם ההפתעה והכוח שיש בביצוע המשותף והיצירה ביחד.

ההכנות ל-Flash Mob התזמורתי החלו עוד בשלהי 2015. מנצח התזמורת ראובן מלאך ביחד עם שי זלצר ונתן שפר, הורים לנגנים בתזמורת, החלו לערוך פגישות עם מפיקים שונים על מנת למצוא את המקום האולטימטיבי לערוך בו את ה Flash Mob. לבסוף הוחלט שהדבר יבוצע בקניון עזריאלי בחופשת הפסח באפריל 2016.

המבצע יצא לדרך. מציאת קטע הנגינה אשר ינוגן ב-Flash Mob הייתה קשה נוכח העובדה שיש לבחור קטע שמנוגן על ידי התזמורת באופן קבוע וקטע קליל שימשוך את תשומת לב הציבור.
לאחר התחבטויות רבות, הוחלט שהקטע אשר ינוגן יהיה In The Mood.

חלק ממאפייני ה-Flash Mob הוא תזוזה תוך כדי ביצוע. על כך היה על נגני התזמורת ללמוד בעל פה את הקטע על מנת שיוכלו לנגנו תוך כדי תזוזה. תוך מקצועיות רבה, מהר מאוד כולם ידעו בעל פה את תפקידם והיה אפשר להמשיך בהכנות לקראת ה-Flash Mob.

במהלך נופשון חנוכה (מעין "מחנה אימונים" תזמורתי המתקיים מידי חנוכה ופסח), ביצעה התזמורת חזרה ראשונה בקניון עזריאלי על ה-Flash Mob. במהלך החזרה נקבעה הכוריאוגרפיה המתאימה ביותר תוך שימוש בתוכניות ארכיטקטוניות של קומות הקניון, ותוכניות מיוחדות שנקבעו מראש כדי לבנות את הכניסות והעמידה של חברי התזמורת. כמו כן בוצעו חזרות רבות עד השגת תבנית מתאימה.

חג הפסח הגיע ואיתו גם ה-Flash Mob. ערב לפני, ב-20/04, לאחר שנסגר הקניון, ערכה התזמורת חזרה גנרלית. לאחר החזרה ישנה התזמורת בתל אביב והתארגנה ל-Flash Mob שיערך למחרת בבוקר.

בוקר ה-Flash Mob, התרגשות רבה באוויר. נגני התזמורת ערוכים ומוכנים היטב לביצוע המיוחד, הצלמים במקום וכולם מחכים. הקניון הומה באנשים. האישור מהנהלת הקניון ניתן ואפשר להתחיל.
נגן מערכת התופים מתחיל לנגן ואט אט מצטרפים אליו שאר חברי התזמורת בדיוק כפי שנעשה בחזרות הרבות. תשומת הלב של העוברים ושבים מתמקדת בתזמורת והם כולם נלהבים ונרגשים מהמאורע. בסיום ה-Flash Mob הקהל כולו התלהב והריע במחיאות כפיים סוערות.

פעמיים ביצעה התזמורת את ה-Flash Mob, תוך שהאירוע כולו צולם מ-6 זוויות שונות שצולמו על ידי 6 מצלמות שונות! הנהלת הקניון התלהבה גם היא עד כדי שביקשה שהתזמורת תבצע פעם נוספת את ה-Flash Mob ובסופו של דבר הופיעה התזמורת שלוש פעמים באותו יום.

 

קישור לצפייה בסרטון

 

כתב: עמית קליינמן.