ראשון, 29 דצמבר 2013 21:55

כיתת אמן עם יוני רכטר

יוני רכטר המוסיקאי והיוצר הדגול התארח במגמת המוזיקה ומרכז המוסיקה בכפר ורדים. המפגש בין האמן והמוזיקאים הצעירים היה מרגש מאד.

האורח פתח בקורות חייו המוזיקליים מתחילת דרכו ועד היום, הסביר לתלמידים את שיטת ההלחנה, כיצד ניגשים לכתיבת יצירה וציין נקודות  חשובות שיש להתייחס להן תוך כדי כתיבה.

 

יוני שיתף את התלמידים בזיכרונות היכרותו רבת השנים עם אריק איינשטיין וסיפר על עבודתם המשותפת ועל החדוות היצירה יחד עם אריק איינשטיין המנוח. גם על אלתור לא פסח יוני והשמיע קטעי מוסיקה יפים ויצירתיים. התלמידים התעניינו בכל התחומים ושאלו שאלות ענייניות .

 

בסיכום הערב יוני החמיא לראובן מלאך ולנגנים הצעירים והודה על ערב מהנה במחיצתם. למחרת היום שלח רכטר דוא"ל למלאך ובו כתב בין היתר " אני מאד מעריך את המאמץ שהשקעת להביא אותי למפגש עם תלמידך המקסימים. אני משוכנע שזה נגע בהם כי זה נגע בי".

לאורך השנה (וכל שנה) יגיעו אמנים מובילים ויידועי שם לסדנאות מוזיקה עם תלמידי מגמת המוזיקה של תיכון אמירים.

את הקשר עם רכטר יצר ראובן מלאך בסיועו של המוזיקאי המוביל עמיקם קימלמן (נגן הג'אז ומנכ"ל ביה"ס לג'אז ומוזיקה קלה "רימון") שהנו חבר קרוב של מלאך ופועל רבות לקידום השותפות של מגמת המוזיקה אמירים עם ביה"ס "רימון". קימלמן עצמו שותף בהנחיית תלמידי מגמת המוזיקה ויחל בימים הקרובים להעביר כיתות אמן וסדנאות בתחומי האלתור, ההרמוניה של הג'אז והרכבי נגינה (ג'אז ומוזיקה קלה).