חמישי, 28 יוני 2018 11:36

חוויות בשביל ישראל

 

26/6/18

 

בימים אלו מסתיימת סדרת הטיולים השנתית הראשונה לאורך שביל ישראל של המרכז הקהילתי בכפר ורדים בהדרכתו של מורה הדרך עמרי אבידר.

זו היתה סדרהנהדרת של שמונה טיולי שבת לשתי קבוצות מטיילים במקביל ,שהחלה בקיבוץ דן לרגלי החרמון והסתיימה בגינוסר על שפת הכנרת. בכל טיול צעדו המשתתפים בין 6 ל-10 ק"מ לאורך קטעים משביל ישראל עם סטיות קצרות מהשביל לנקודות ענין מרתקות לצדו,שכללו מפגשים אנושיים, אתרים מיוחדים או פינות חמד כמו בית המוסיקאי ג'ורג' סמעאן בגוש-חלב, מוזיאון האדם הקדמון במעיין ברוך, מערות הנזירים בנחל אביב, הסליק בכפר גלעדי ועוד.

"שביל ישראל מחבר שבילי-טיול ונקודות נוף מהיפות בארץ" אומר עמרי אבידר שהוביל והדריך את סדרת הטיולים, "אבל המפגשים עם האנשים והביקורים שהוספנו לצעדה בשביל היו תוספת חשובה שהעצימה מאוד את העניין ובעיקר את החוויה."

"לפגוש בריכת מים זכים וצוננים כשאתה עייף ומיוזע אחרי הליכה בחום זו חוויה די נדירה בארצנו, ודבר שנחרט בזכרון." מספר אבנר גרינבר, שהשתתף בכל טיולי הסדרה יחד עם עפרה אישתו. "הטבילה במימיה הקרים והצלולים של הבריכה היתה משיבת נפש, ממש. נהניתי גם מהסבריו המחכימים של עמרי ומחווית הטיול בקבוצה יחסית קטנה ואינטימית".

רמת הקושי של טיולי הסדרה לא הייתה גבוהה והמסלוליםהתאימו גם למי שאינם מיטיבי לכת.עומרי הקל היכן שניתן, ובקטעים מסוימים צעדו המטיילים בכיוון ההפוך, כלומר בירידה במקום בעליה או דילגו על קטעים פחות משמעותיים. כמו כן , לקבוצה היה אוטובוס צמוד שלקח והחזיר מהכפר והקל על הצד הלוגיסטי , למשל, ניתן היהלהשאיר את הארוחות על האוטבוס ולצעוד יותר קלים.

"מה שהכי שימח אותי" מוסיף עמרי "זו אווירת הכיף שנוצרה. כולנו חיכינו כבר לטיול הבא: למפגש עם החברים, להליכה עצמה, לארוחות המשותפות ולקפה השחור שבסיומן, לשיחות ולחברותא – כל אלו הוסיפו המון לנופים ולתכנים."

"סיימנו את הסדרה עם טעם של עוד" אומר עמוס עוז (שטייל יחד עם עטרה אישתו ועם נכדתו בת ה-10), "ואנו מחכים כבר להמשך בשנה הבאה".

בעונת הטיולים הבאה שתחל באוקטובר, נמשיך מהמקום שבו הפסקנו, במקביל תיפתח גם קבוצה חדשה ,שתתחיל את המסלול מההתחלה.

"סדרת הטיולים הזו היתה טובה מאוד גם לגוף וגם לנשמה" אומרת ציפי דיקמן שצעדהלאורך השביל עם משה בעלה"ואני ממליצה בחום לכל מי ששביל ישראל מושך אותו – לא להתלבט ולהירשם לשנה הבאה".

המעוניינים לקבל פרטים או להירשם לעונת הטיולים הבאה מוזמנים לפנות למרכז הקהילתי למייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   או בטלפון :04-8338355