שביל המייסדים בכפר ורדים

ביום ראשון 28/10/18 התקיים טקס הנחת אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים. בטקס השתתפו תושבים רבים. קבוצת הנגינה "אקורד בכפר" ליוותה את הטקס בצלילים שמחים ומרגשים.

שביל המייסדים הוא יוזמה של תושבות ותושבים מוותיקי הכפר שרצו להנציח ולהוקיר את פועלם של מייסדי הכפר בדרך מיוחדת.
לאחר בחינת מספר חלופות, הוחלט על הקמת שביל הליכה נופי  בהר דפנה שתחילתו סמוך לגן המשחקים בכיכר אחת וסופו בברכת אסכנדר. השביל עובר דרך מספר נקודות עצירה ותצפית אל עבר הגליל המערבי. המטיילים בשביל יוכלו לסרוק ברקוד באמצעות הטלפון הנייד ולהגיע לדברי הסבר על השביל ולאתר אינטרנט שמנציח את מייסדי הכפר.
תכנון השביל וקביעת תוואי ההליכה ונקודות הציון לאורכו נעשו בעזרתם של אליעזר אוליבר וז'אק בן זקן. יוזמה זו הוצגה בפני מליאת המועצה וזכתה לברכתם של כלל חברי המועצה. בישיבה נקבע כי אבן הפינה תונח עוד בקדנציה הנוכחית, כאשר הפרויקט כולו יושלם בקדנציה הבאה.


חגית זאב תושבת הכפר ומיוזמות הרעיון: "שביל זה שאנו מניחים לו אבן פינה, יהיה לכבודם של "אנשים טובים באמצע הדרך אנשים טובים מאוד  אנשים טובים היודעים את הדרך  ואיתם אפשר לצעוד" כפי שכתבה נעמי שמר.
האנשים הם אותם תושבים ראשונים שבאו בעקבות הרעיון של סטף ורטהיימר וצעדו אל הבלתי נודע. בזכותם, ובזכות מעשים קטנים כגדולים, הקמנו את קהילת כפר ורדים.
בזכות ההתנדבות לוועדות, הכנת טכסים, חגים אירועי ספורט, חינוך, שמירה , תמיכה במצבי משבר והקמת מוסדות שהם לטובת הציבור עד היום.
כל אלה מהווים דוגמא עד היום לדור ההמשך שממשיכים להתנדב וליצור את התשתית החברתית והאווירה המיוחדת של קהילת כפר ורדים, שבה דרך ההתנדבות מתורגמת להליכה אל רעיונות יצירתיים נוספים. (כן ירבו)
בשם דבורה קסנר ונורית דניאל ובשמי, מבקשות להודות: לראש מועצה סיון יחיאלי, לחברי המועצה, עובדי המועצה, אליעזר אוליבר וז'ק בן זקן על שהפכו את הרעיון שהגינו לביצוע בשטח. אל זה הבית שהקמנו בקצה הקשת, גם אם נלך לקצה העולם תמיד נחזור.

 

 

עוד בקטגוריה זו: « מרוץ כפר ורדים ה-9